Show simple item record

dc.contributor.advisorHaijima, Agnese
dc.contributor.authorKaverska, Laila
dc.contributor.otherLatvijas Universitāte. Humanitāro zinātņu fakultāte
dc.date.accessioned2017-01-28T02:02:10Z
dc.date.available2017-01-28T02:02:10Z
dc.date.issued2017
dc.identifier.other56652
dc.identifier.urihttps://dspace.lu.lv/dspace/handle/7/34603
dc.description.abstractMaģistra darbs “Kima Sarjanga (1914 - 1950) daiļrade un korejiešu koloniālā literatūra. Stāsta “Gaismā” (「光の中に」, 1939) Analīze” apskata Korejas modernās literatūras izveidi, tās progresiju pēc Korejas kolonizācijas, sniedz etniskās pretošanās autora Kima Sarjanga stāsta “Gaismā” analīzi, kas ļauj dziļāk izprast impērijas asimilācijas radītajās problēmās. Korejiešu modernās literatūras izveide ir saistīta ar Japānas koloniālo ekspansiju un politiku Korejas pussalā. Koloniālā perioda literatūra arī atspoguļo Japānas koloniālo politiku un izgaismo korejiešu pretestību un problēmas, kas veidojās sabiedrībā. Tiem, kas izvēlējās rakstīt japāņu valodā bija iespēja pretoties kolonizatoriem, taču viņu rakstītais tika rediģēts un pārdots veidā, kas bieži vien nostiprināja nodalījumu, no kura viņi centās atbrīvoties. Kas ir patiesi arī atraucoties uz pēc kara korejiešu rakstniekiem, kas izvēlējās palikt Japānā un turpināt rakstīt japāņu valodā. Darba mērķis ir atspoguļot koloniālisma ietekmi uz korejiešu modernās literatūras izveidi un attīstību. Darba autore vēlas atvērt diskusiju par korejiešu autoru japāņu valodas darbu iemesliem un paplašināt redzesloku, kādā šāda literatūra tiek apskatīta, par rīku izmantojot Kima Sarjanga stāstu “Gaismā.” Darbs sastāv no četrām daļām: “Korejiešu modernās literatūras izveide un attīstība,” “Kims Sarjangs – etniskās pretestības rakstnieks,” Kominka politikas izraisītais “Korejas bums” un “Stāsta “Gaismā” analīze.” Darba apjoms ir 91 lapa.
dc.description.abstractMaster Thesis “Kim Saryang`s Writings and Korean Colonial Literature. Analysis of the Short Story “Hikari no Naka ni” (「光の中に」, 1939)" examines the Korean modern literary creation, its progression after Korea's colonization, provides analysis of Kim Saryang`s work “Into the light”, which allows deeper understanding of problems caused by the assimilation policies of the Empire. Korean modern literature creation is linked to Japan's colonial expansion and its policies in the Korean peninsula. Literature of the colonial period also reflects Japan's colonial policies and illuminates Korean resistance, and emerging issues in the community. The writes who chose to write in Japanese were able to, in a way, resist the calorizators, but their writings were edited and sold in a way that often reinforced the problems from which they tried to get rid of. This is also true for the post-war Korean writers who chose to stay in Japan and continue to write in Japanese The aim of this thesis is to reflect the impact of colonialism on creation and development of Korean modern literature. The author wishes to open a discussion about the reasons that made Korean authors to write in Japanese and to broaden their horizons in which such literature is discussed. To achieve this the author uses Kim Sarjang`s story "Into the light" as a tool. The work consists of four parts: "Creation and development of Korean modern literature”, '' Kim Sarjangs - ethnic resistance writer," “Kominka policy and "Korean boom" and "Analysis of the story “Into the Light.” Total size of paper is 91 pages.
dc.language.isolav
dc.publisherLatvijas Universitāte
dc.rightsinfo:eu-repo/semantics/openAccess
dc.subjectValodniecība
dc.subjectKim Saryang
dc.subjectkoloniālā literatūra
dc.subjectpretošanās literatūra
dc.subjectzainichi literatūra
dc.titleKima Sarjana (1914-1950) daiļrade un korejiešu koloniālā literatūra. Stāsta “Gaismā” (1939) analīze.
dc.title.alternativeKim Saryang’s (1914-1950) Writings and Korean Colonial Literature. Analysis of the Short Story "Into the Light“.
dc.typeinfo:eu-repo/semantics/masterThesis


Files in this item

Thumbnail

This item appears in the following Collection(s)

Show simple item record