Show simple item record

dc.contributor.advisorBriede, Agrita
dc.contributor.authorKokare, Alise
dc.contributor.otherLatvijas Universitāte. Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāte
dc.date.accessioned2018-07-02T01:09:45Z
dc.date.available2018-07-02T01:09:45Z
dc.date.issued2018
dc.identifier.other66529
dc.identifier.urihttps://dspace.lu.lv/dspace/handle/7/39979
dc.description.abstractSabiedrības līdzdalība mūsdienās ir ļoti aktuāls temats un tas pavīd visos apsaimniekošanas plānos. Orhūsas konvencija nosaka, ka jebkuram ir tiesības saņemt informāciju no valdības par vidi un tās apstākļiem, visiem ir tiesības iesaistīties lēmumu pieņemšanā, kas saistīta ar vidi, kā arī visiem ir tiesības tiesāties un izteikt viedokli. Komentāru izteikšanas gadījumā plāna veidotājiem jāpamato to neiekļaušana apsaimniekošanas plānā, tomēr reti kurš pārbauda, kas notiek ar komentāriem, kas it kā tikuši iekļauti. Darba mērķis ir izvērtēt pašreizējo sabiedrības līdzdalības situāciju Daugavas upju baseinu apgabala apsaimniekošanas plāna ieviešanā un izstrādē, kā arī izprast ūdens apsaimniekošanas veidus un izstrādāt priekšlikumus nākamo baseinu plānu uzlabošanai publikas iesaistes jomā. Maģistra darbs sastāv no piecām daļām, kur pirmajā tiek iztirzāta ūdens apsaimniekošana, apsaimniekošanas metodes un juridiskā puse. Otrajā daļā apskatīta sabiedrības līdzdalības nozīme, metodes un veidi. Trešā daļa stāsta par pētījumā izmantotajām metodēm un vairāk apraksta izvēlēto pētījuma teritoriju. Ceturtā sadaļa ir rezultāti un to analīze, kur tiek pētīts, vai izteiktie komentāri tika ņemti vērā, kāda ir sabiedrības nostāja pret baseina plānu un iztirzāti papildus iegūtie dati. Pēdējā daļa ir informatīva un tajā iekļauti ieteikumi nākamajiem plāniem. Plāna publiskajā apspriešanā tika izteikti 110 komentāri. No tiem 64 % tika ņemti vērā, 14 % tika daļēji ņemti vērā un 22 % netika ņemti vērā. Intervējot mazās HES, pašvaldības, NVO, VARAM un LVĢMC, kā arī piedaloties konsultatīvās padomes sēdē, tika uzzināta plaša informācija par veiktajām darbībām sabiedrības līdzdalības jomā Daugavas upju baseinu apgabala apsaimniekošanas plāna izstrādē un ieviešanā.
dc.description.abstractNowadays public participation is a “hot topic” and is used in all management plans. Aarhus convention determines that everyone has a right to: receive information about environment and its conditions from government, to participate in environmental decision making, as well as to litigate and express their views. In the case of comment making, those responsible for the development plan must justify and explain why the particular comment was not included in the plan. Only rarely someone checks the comments that are supposed to be in the management plan. The aim of the work is to evaluate the situation of public participation in development and implementation of Daugava River Basin District management plan, as well as to understand water management methods and produce suggestions about involvement of stakeholders for the next river basin plans. The work consists of five parts, where in the first one more information is provided about water management, methods and legislation. Second part describes significance and methods of public participation. Third part explains the used methods in the research and introduces the research territory. Fourth section consists of analysis of results about involved comments in the plan, stakeholder views on participation in river basin management plan and additional research regarding the topic. Last chapter emphasis on suggestions that might be useful for the next plans to come. In the making of the river basin management plan during public participation 110 suggestions were made. From those 64 % were included, 14 % were partly included and 22 % were not included. While interviewing small hydroelectric power stations, municipalities, NGO’s, the Ministry of Environmental Protection and Regional Development and Latvian Environment, Geology and Meteorology Centre, as well as participating in Advisory Board meeting, broader perspective about the methods used to ensure public participation in development and implementation of Daugava River Basin District management plan was gained.
dc.language.isolav
dc.publisherLatvijas Universitāte
dc.rightsinfo:eu-repo/semantics/openAccess
dc.subjectĢeogrāfija
dc.subjectintegrētā ūdens resursu apsaimniekošana
dc.subjectDaugava
dc.subjectpārrobežu upes
dc.subjectNVO
dc.subjectmazie HES
dc.titleSabiedrības līdzdalība Daugavas upju baseinu apgabala apsaimniekošanas plāna (2016.-2021.) ieviešanā
dc.title.alternativeInvolvement of stakeholders in the implementation of Daugava River Basin management plan (2016-2021)
dc.typeinfo:eu-repo/semantics/masterThesis


Files in this item

Thumbnail

This item appears in the following Collection(s)

Show simple item record