Show simple item record

dc.contributor.advisorŠavriņa, Baiba
dc.contributor.authorBaimbetova, Assel
dc.contributor.otherLatvijas Universitāte. Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte
dc.date.accessioned2019-06-30T01:08:18Z
dc.date.available2019-06-30T01:08:18Z
dc.date.issued2019
dc.identifier.other71458
dc.identifier.urihttps://dspace.lu.lv/dspace/handle/7/47407
dc.description.abstractIt is well known that the European produced products are valued around all over the world. Since the tendency of European products procurement are growing rapidly, this research study concentrates on the fact that people from developing countries are differently perceive the purchasing of good produced in Europe. In this reaserch it is more sensible to use the qualitative methods in order to receive comparatively accurate reaction on consumer’s purchasing behavior. In this method of data collecting were participated 90 Kazakstani people, where were in Kazakhstan and Latvia. The number of participants in 90 out of planned 130 has agreed to be more deeply involved in this research work. The number of participants was divided by age, gender and status gaps. The age of participant is from 18 to 53. They have been asked to answer the questions which have been created on basis on two main research questions: brand awareness and loyalty and the theory of reasoned action. As the results of this research is identified that consumers of food and drinks in Kazakhstan are loyally attitude towards the European products. However, brands loyalty to European vs local products showed no significant alterations and this is predicated on consumer’s behavior.
dc.description.abstractIr labi zināms, kad Eiropā ražotie produkti tiek novērtēti visā pasaulē. Ņemot vērā strauji augošu Eiropas produktu iepirkumu tendenci, šīs pētījums ir virzīts uz faktu, ka cilvēki no attīstītām valstīm atšķirīgi uztver preces iepirkumus kuri tiek ražoti Eiropā. Šajā pētījuma daudz efektīvāk izmantot kvalitatīvo metodi (kvantitatīvo metodi) priekš precīzas informācijas saņemšanas par patērētāju pirkuma uzvedību. Dotajā aptaujas metodē piedalījās 90 kazahstaniešu no visiem Kazakstanam un Latviem. Aptaujāto dalībnieku skaits 90 no 130 respondentiem, kuri aktīvi piekrita piedalīties dotajā pētnieciskajā darbā. Dalībnieku skaits bija sadalīts uz vecuma, dzimuma, un statusa grupām. Dalībnieku vecums no 18 līdz 53 gadiem. Viņiem tika piedāvāts atbildēt uz jautājumiem, kuri tika izveidoti balstoties uz diviem pamata pētnieciskiem jautājumiem: zīmola atpazīstamība un argumentēto darbību teorija. Pēc aptaujas rezultātu apkopojuma tika noteikts, tas ka produktu un dzērienu patērētāji Kazahstānā, lojāli attiecās pret Eiropā ražotiem produktiem, un šī uzvedība tiek balstīta uz zīmolu pozicionēšanu. Tomēr zīmoliem, kas lojalitāti pret Eiropas un vietējiem produktiem, nebija būtisku izmaiņu, un tas ir atkarīgs no patērētāju uzvedības.
dc.language.isolav
dc.publisherLatvijas Universitāte
dc.rightsinfo:eu-repo/semantics/openAccess
dc.subjectVadībzinātne
dc.subjectbrand loyalty, ,
dc.subjectconsumer’s behavior
dc.subjectbrand awareness
dc.subjectbrand equity,
dc.subjectthe Theory of Reasoned Action
dc.titlePatērētāju lojalitāte pret Eiropā ražotu pārtikas un dzērienu zīmolu produktiem Kazahstānā un tās ietekme uz patērētāju uzvedību.
dc.title.alternativeLoyal attitude of consumers to the European food and drink brands in Kazakhstan and their impact on consumer behavior
dc.typeinfo:eu-repo/semantics/masterThesis


Files in this item

Thumbnail

This item appears in the following Collection(s)

Show simple item record