Show simple item record

dc.contributor.advisorŠroma, Nataļja
dc.contributor.authorPētersone, Jeļena
dc.contributor.otherLatvijas Universitāte. Humanitāro zinātņu fakultāte
dc.date.accessioned2019-06-30T01:10:02Z
dc.date.available2019-06-30T01:10:02Z
dc.date.issued2019
dc.identifier.other70793
dc.identifier.urihttps://dspace.lu.lv/dspace/handle/7/47568
dc.description.abstractDarbs ir veltīts dzimumu stereotipu transformācijai mūsdienas prozā. Darba mērķis ir izgaismot, vai aprakstītie izskatītajos stāstu krājumos tēli atbilst sabiedrībā pieņemtiem stereotipiem. Autors veic salīdzinošu analīzi mūsdienu prozas ar tipiskajiem femīniem un maskulīniem raksturojamiem. Īpaša uzmanība tiek veltīta stāstu autoru dzimumam, un vai no tā ir atkarīgs galveno un otršķirīgo varoņu raksturojumi. Autors analizē varoņu raksturojumus, uzvedību un to izpausmi sabiedrībā un apkopo rezultātus salīdzinošā mūsdienu varoņa modelī. Darbs iedalās divās daļās. Pirmajā daļā tiek izklāstīti galvenie teorētiskie jautājumi, kuri ir nepieciešami pētījuma veikšanai, otrajā - secīgi, atbilstoši izvirzītajiem uzdevumiem un izvēlētajām zinātniskajām metodēm tiek atklāti dzimumu stereotipu izpausmes īpatnības izskatītajos stāstu krājumos, un tiek izstrādāta mūsdienas varoņa un varones modeļi. Izpēte var raisīt interesi filoloģijas ekspertiem, kas nodarbojas ar dzimumu stereotipu attīstību un to izpausmi mūsdienu literatūrā.
dc.description.abstractThe work is devoted to the transformation of gender stereotypes into contemporary prose. The main idea of this work is to highlight whether the characters in the described stories correspond to socially accepted stereotypes. The author performs comparative analysis of modern prose with typical feminine and masculine character. Particular attention is paid to the gender of story writers, and if the characteristics of the main and secondary characters depend on it. The author analyzes the character, behavior and expression of the characters in society and summarizes the results in a comparative contemporary heroic model. The work is divided into two parts. The first part outlines the main theoretical issues that are needed to conduct the research, the second - consecutively, according to set tasks and selected scientific methods, which are reveals the expression of the gender stereotypes in the reviewed story collections, and are developed models of the modern hero.
dc.language.isolav
dc.publisherLatvijas Universitāte
dc.rightsinfo:eu-repo/semantics/openAccess
dc.subjectValodniecība
dc.subjectГендер
dc.subjectгендерные стереотипы
dc.subjectконцепты
dc.subjectобщество
dc.subjectпол
dc.titleMūsdienu „dzelzceļa prozas” dzimumu stereotipi: krājumi “Sarkanā bulta” un Olgas Slavņikovas “Mīlestība septītajā vagonā”
dc.title.alternativeGender Stereotypes of Modern “Railway Prose”: The Materials of the Collections "Red Arrow" and Olga Slavnikova’s "Love in the Seventh Railway Carriage"
dc.typeinfo:eu-repo/semantics/bachelorThesis


Files in this item

Thumbnail

This item appears in the following Collection(s)

Show simple item record