Show simple item record

dc.contributor.advisorBakša-Zveja, Evija
dc.contributor.authorBaltrune, Luīze
dc.contributor.otherLatvijas Universitāte. Medicīnas fakultāte
dc.date.accessioned2020-07-01T01:18:07Z
dc.date.available2020-07-01T01:18:07Z
dc.date.issued2020
dc.identifier.other75734
dc.identifier.urihttps://dspace.lu.lv/dspace/handle/7/52102
dc.description.abstractBakalaura darba tēma: “Pacienta pašnovērtējums pirms un pēc propofola i/v ievadīšanas endoskopiskiem izmeklējumiem”. Tēmas aktualitāte: Latvijā 2010. gadā kopā veica 90 838 endoskopijas izmeklējumus. 2015. gadā Latvijā jau veica 101 570 endoskopijas izmeklējumus un 2018. gadā veica 122 682 endoskopijas izmeklējumus. No 2010. gada līdz 2018. gadam kopumā endoskopisko izmeklējumu skaits pieauga par 31 844. Endoskopijas izmeklējumi ir aktuāli un ar katru gadu to skaits dinamikā tikai pieaug. Šī tēma ir aktuāla, jo līdzīgi pētījumi par pacienta pašnovērtējumu saistībā ar endoskopijas izmeklējumiem Latvijā nav veikti. Darba mērķis: Noskaidrot pacienta pašnovērtējumu pirms un pēc propofola i/v ievadīšanas endoskopiskiem izmeklējumiem. Pētniecības uzdevumi: 1.Veikt literatūras analīzi par pacienta pašnovērtējumu pirms un pēc propofola i/v ievadīšanas endoskopiskiem izmeklējumiem; 2.Analizēt K. Rojas adaptācijas teoriju saistībā ar bakalaura tēmu; 3.Izstrādāt pētījuma instrumentus – interviju un novērojuma protokolu; 4.Intervēt pacientus un veikt novērojumu; 5.Apkopot un analizēt iegūtos datus; 6.Veikt secinājumus. Pētniecības jautājums: Kāds ir pacientu pašnovērtējums pirms un pēc propofola i/v ievadīšanas endoskopiskiem izmeklējumiem? Pētniecības instruments: Daļēji strukturēti intervijas jautājumi un novērojuma protokols. Pētījuma metode: Kvalitatīvā metode. Galvenie pētījuma rezultāti un secinājumi, ka respondentu pašnovērtējums pirms un pēc izmeklējuma atšķiras un to ietekmē dažādi faktori. Emocionālais stāvoklis, fiziskais stāvoklis, miegs un vitālie rādītāji ir cieši savā starpā saistīti un viens otru ietekmē un papildina. Darba autore uzzināja kā katrs respondents sevi novērtē pirms un pēc izmeklējuma, respondentu atbildes ir salīdzinoši vienlīdzīgas un lielākoties izskaidrojamas ar vienādu iemeslu. Atslēgas vārdi: pacients, endoskopijas izmeklējums, propofols, pašnovērtējums, emocionālais stāvoklis, fiziskais stāvoklis.
dc.description.abstractTopic: “Patient self- assessment before and after propofol intravenous administration for endoscopic examination.” Topicality: In 2010 in Latvia there were 90 838 endoscopic examinations performed. In 2015, there were already 101 570 endoscopic examinations and in 2018, the number was 122 682. From year 2010 to 2018 the overall number of endoscopic examinations increased to 31 744. The number of examinations dynamically increase each year due to the demand for endoscopic examinations. The topic of the current paper is topical because in Latvia there are no similar research studies related to endoscopic examinations done. Goal of the present study: To examine the patient self- assessment before and after propofol intravenous administration for endoscopic examination. Objectives: 1.To do the literature analysis of patient self-assessment before and after propofol i/v administration for endoscopic examinations; 2.Analyze K. Roja's adaption theory related to the bachelor thesis topic; 3.Develop research tools - interview and observation protocol; 4.Interview patients and do observations; 5.Summarize and analyze the obtained data; 6.To draw conclusions. Research question: What is the difference between the patients’ self- assessments before and after propofol intravenous administration for endoscopic examination? Research tool: Semi-structured interview questions and observation protocol. Research methods: Qualitative method. The main results and conclusions show that respondents’ self-assessment before and after the examination differ due to various factors. Emotional state, physical state, sleep and vital factors are mutually related as well as they affect and complement each other. The author of the present paper discovered how respondents assessed themselves before and after the examination as well as the fact that respondents’ answers are comparatively equal and mainly explainable by the same reasons. Key words: patient, endoscopic examination, propofol, self- assessment, emotional state, physical state.
dc.language.isolav
dc.publisherLatvijas Universitāte
dc.rightsinfo:eu-repo/semantics/openAccess
dc.subjectMedicīna
dc.subjectPacients
dc.subjectEndoskopijas izmeklējums
dc.subjectPropofols
dc.subjectPašnovērtējums
dc.subjectEmocionālais stāvoklis
dc.titlePacienta pašnovērtējums pirms un pēc propofola i/v ievadīšanas endoskopiskiem izmeklējumiem
dc.title.alternativePatient Self- Assessment Before and After Propofol Intravenous Administration for Endoscopic Examination
dc.typeinfo:eu-repo/semantics/bachelorThesis


Files in this item

Thumbnail

This item appears in the following Collection(s)

Show simple item record