Show simple item record

dc.contributor.advisorĀbeļkalns, Ilvis
dc.contributor.authorDubavs, Markuss
dc.contributor.otherLatvijas Universitāte. Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte
dc.date.accessioned2023-09-05T01:04:14Z
dc.date.available2023-09-05T01:04:14Z
dc.date.issued2023
dc.identifier.other94322
dc.identifier.urihttps://dspace.lu.lv/dspace/handle/7/63109
dc.description.abstractDarba mērķis ir izpētīt Valmieras pilsētas futbola kluba “FC Gauja” jauniešu fizisko īpašības attīstības dinamiku. Mūsdienās novērots, ka jauniešiem ir nepietiekama fiziskā sagatavotība, lai pārietu no jauniešu futbola uz pieaugušo futbolu. Darbā analizēta literatūra par fizisko īpašību attīstīšanas metodēm, līdzekļiem un vingrinājumiem. Pētījuma ietvaros veikta aptauja pētāmo jauniešu vidū, kur tika noskaidroti fizisko attīstību traucējošie faktori, tādi kā motivācijas trūkums ar ko jaunieši saskaras, kā arī bezmiegs. Pētījuma laikā tika izstrādāti un veikti pieci kontrolvingrinājumi futbola treniņu laikā, lai noteiktu jauniešu fizisko īpašību attīstības dinamiku pirmssezonas posmā. Pieci izstrādātie kontrolvingrinājumi ir paredzēti, lai noteiktu jauniešu ātrumu, spēku un koordināciju. Lai attīstītu fiziskās īpašības un nerastos liekais svars, jauniešiem ikdienā ir nepieciešams nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm. Tam obligāti nav jābūt vienam sporta veidam, bet ir svarīgi, ka jaunieši ikdienā attīsta savas ātruma, spēka un koordinācijas īpašības, kā arī nodarbojās ar fiziskām aktivitātēm vismaz 60 minūtes, tādā veidā panākot, ka jaunietis ir pietiekami fiziski aktīvs. Pētījuma sākumā tika izvirzīta hipotēze, jauniešiem kļūstot vecākiem uzlabojās fizisko īpašību attīstības dinamika, beigās apstiprinās daļēji.
dc.description.abstractThe work aims to explore the dynamics of the development of physical qualities of the youth of FC Gauja football club in the city of Valmiera. Today, youth players have been seen to have insufficient fitness to move from youth football to adult football. The work analyses literature on methods, tools and exercises for developing physical properties. As part of the study, a survey was carried out among the studied youth club, where factors hindering physical development were identified, such as lack of motivation experienced by players, as well as insomnia. During the study, five control exercises were developed and performed during football training to determine the dynamics of the development of youth's physical characteristics during the pre-season phase. The five quiz exercises developed are designed to determine the speed, strength and coordination of the youth players. In order to develop physical characteristics and avoid being overweight, youth players need to exercise on a daily basis. It does not necessarily have to be a single sport, but it is important that the players develop their own qualities of speed, strength and coordination on a daily basis, as well as exercise for at least 60 minutes, so that they are physically active enough. At the start of the study, the hypothesis was raised, as youth players improved the development dynamics of physical characteristics as they become older, it will eventually be partially confirmed.
dc.language.isolav
dc.publisherLatvijas Universitāte
dc.rightsinfo:eu-repo/semantics/openAccess
dc.subjectSporta zinātne
dc.subjectjauniešu sports
dc.subjectfiziskās īpašības
dc.subjectmotivācija
dc.subjectbezmiegs
dc.titleFutbolistu fizisko īpašības attīstības dinamika 16 - 19 gadu vecumā.
dc.title.alternativeThe dynamics of the development of football players physical characteristics at the age of 16 – 19 years.
dc.typeinfo:eu-repo/semantics/bachelorThesis


Files in this item

Thumbnail

This item appears in the following Collection(s)

Show simple item record