Show simple item record

dc.contributor.advisorOse, Daina
dc.contributor.authorMatejūna, Evisa
dc.contributor.otherLatvijas Universitāte. Juridiskā fakultāte
dc.date.accessioned2024-08-17T01:04:18Z
dc.date.available2024-08-17T01:04:18Z
dc.date.issued2024
dc.identifier.other100749
dc.identifier.urihttps://dspace.lu.lv/dspace/handle/7/66942
dc.description.abstractMaģistra darba tēma ir ‟Sacīkstes princips kā tiesības uz taisnīgu tiesu nodrošināšanas elements civilprocesā tiesvedības ietvaros”. Sacīkstes princips ir viens no tiesas procesa būtiskākajiem organizācijas pamatprincipiem un nosaka procesuālo attiecību subjektu funkcijas pierādījumu materiāla savākšanā. Maģistra darba mērķis ir noskaidrot sacīkstes principa vēsturisko izcelsmi, tā izpratni un piemērošanu citās Eiropas Savienības valstīs, kā arī tā sadursmi vai mijiedarbību ar citiem tiesību principiem, izvērtēt regulējuma nepilnības attiecībā uz gadījumiem, kad tiesa atkāpjas no sacīkstes principa, piedāvāt priekšlikumus regulējuma pilnveidošanai. Lai sasniegtu maģistra darba mērķi, autore izvirza šādus uzdevumus: 1) izprast sacīkstes principa nozīmi, tā vēsturisko attīstību; 2) apskatīt izņēmumus no sacīkstes principa un tiesas lomu pierādījumu iegūšanā; 3) veikt sacīkstes principa analīzi un izpēti citās Eiropas Savienības valstīs; 4) izpētīt tiesu praksē sastopamās sacīkstes principa un tiesības uz taisnīgu tiesu principa sadursmes. Maģistra darba gaitā autore izdarīs secinājumus atbilstoši darba mērķim.
dc.description.abstractThe topic of the Master's thesis is "The adversarial principle as an element of ensuring the right to a fair trial in civil proceedings". The adversarial principle is one of the fundamental principles of the organisation of the judicial process and determines the functions of the subjects of procedural relations in the gathering of evidence. The aim of the Master's thesis is to clarify the historical origin of the adversarial principle, its understanding and application in other European Union countries, as well as its collision or interaction with other legal principles, to assess the shortcomings of the regulatory framework with regard to cases when the court deviates from the adversarial principle, and to propose suggestions for improving the regulatory framework. In order to achieve the aim of the Master's thesis, the author sets the following tasks: 1) to understand the meaning of the adversarial principle, its historical development; 2) to examine the exceptions to the adversarial principle and the role of the court in gathering evidence; 3) to analyse and study the adversarial principle in other European Union countries; 4) to examine the collision between the adversarial principle and the right to a fair trial principle in case law. In the course of the Master's thesis the author will draw conclusions in line with the aim of the thesis.
dc.language.isolav
dc.publisherLatvijas Universitāte
dc.rightsinfo:eu-repo/semantics/openAccess
dc.subjectJuridiskā zinātne
dc.subjectCivilprocess
dc.subjectsacīkstes princips
dc.subjecttiesības uz taisnīgu tiesu
dc.subjecttaisnīguma princips
dc.titleSacīkstes princips kā tiesības uz taisnīgu tiesu nodrošināšanas elements civilprocesā tiesvedības ietvaros
dc.title.alternativeAdversarial principle as an element of ensuring the right to a fair trial in civil court proceedings
dc.typeinfo:eu-repo/semantics/masterThesis


Files in this item

Thumbnail

This item appears in the following Collection(s)

Show simple item record