Komunikācijas prasmju pilnveide 11.klases skolēniem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem
Author
Kuzmina, Anastasija
Co-author
Latvijas Universitāte. Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte
Advisor
Tūbele, Sarmīte
Date
2011Metadata
Show full item recordAbstract
Diplomdarba „Komunikācijas prasmju pilnveide 11. klases skolēniem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem” mērķis ir saskarsmes īpatnību izpēte un komunikācijas prasmju pilnveide bērniem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem. Mērķa sasniegšanai tika izvirzīti šādi uzdevumi:
1.Veikt pedagoģiskās un psiholoģiskās literatūras izpēti un analīzi.
2.Izpētīt un analizēt skolēnu ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem saskarsmes īpatnības.
3.Izstrādāt metodes un paņēmienus komunikācijas prasmju pilnveidošanai atbilstoši katra skolēna individuālām spējām un vajadzībām.
4.Novērot bērnu attīstību, apkopot iegūtus rezultātus.
Diplomdarba struktūra ietver sevī anotāciju divās valodās (latviešu un angļu), ievadu, teorētisko daļu ar apakšnodaļām un praktisko daļu, kā arī secinājumus un pielikumus. Izmantotas literatūras saraksts iekļauj 32 izziņas avotus.
Izvēlētā tēma ir aktuāla, jo bērnu ar vidēji smagiem un smagiem garīgās attīstības traucējumiem dzīves perspektīvas ir grūti prognozējamas. Tādēļ, lai sekmīgi realizētos viņu integrācija sabiedrībā, nepieciešams dažāda veida atbalsts gan no vecāku, gan no pedagogu un sabiedrības puses.
Atslēgvārdi: speciālā pedagoģija, garīgās attīstības traucējumi, komunikācija, saskarsme, alternatīvā un augmentatīvā komunikācija. The name of the work is „Communication skills improving for the 11th form students with severe mental disorders”. The aim of the work is to study the nature and improving abilities of students’ communication skills. To reach the aim the following tasks were advanced:
1.Research and analyze educational and psychological literature
2.Research and analyze the communication skills of mentally-disabled children.
3.Develop methods and techniques of communication skills improving according to students’ individual abilities and needs.
4.Watch children's development, analyze the results.
The structure of the work includes annotations in two languages (Latvian and English), introduction, the theoretical part and the practical part, as also conclusion and appendixes. The list of literature consists of 32 sources.
The selected theme is actual nowadays, for the perspectives of mentally-disabled children are very vague, they always need help from the adults. It’s necessary to develop their social skills, in order to make their life easier.
Key words: special pedagogy, mental disorders, communication, alternative and augmentative communication.