Gram negatīvo mikroorganismu izraisītās urīnceļu infekcijas un jutība pret antibakteriālajām vielām
Author
Korsaka, Oksana
Co-author
Latvijas Universitāte. Medicīnas fakultāte
Advisor
Līduma, Iveta
Date
2010Metadata
Show full item recordAbstract
Urīnceļu infekcijas ir biežas saslimšanas kā ambulatorā praksē, tā arī slimnīcās. Antibakteriālo preparātu lietošanai urīnceļu infekcijas ārstēšanā ir vairākas īpatnības, kas jāņem vērā, izvēloties preparātus. Baktēriju ģenētiskā mainība rada baktēriju celmus, kas iegūst rezistenci pret dažādām plaši pielietotām antibiotikām. Sekmīgai infekciju ārstēšanai ir jānoskaidro infekcijas izraisītāja jutība pret antibakteriālajiem preparātiem.
Bakalaura darba mērķis: pētīt urīnceļu infekciju izraisošo mikroorganismu jutību pret antibakteriālajiem preparātiem.
Iegūtie rezultāti liecina, ka no 49 urīnceļu infekcijas izraisošajiem mikroorganismu paraugiem jutīgākā un visbiežāk sastopamā baktērija bija Escherichia coli. Rezistentākā bija Enterobacter cloacae. Visi analizētie mikroorganismi bija jutīgi pret meropenēmu, imipenemu un piperacilīnu ar tazobaktāmu.
ATSLĒGVĀRDI: urīnceļu infekcija, antibakteriālie līdzekļi, mikroorganismu jutība. Urinary tracts’ infections are widespread diseases both in out-patient experts and hospitals. Use of antibacterial medicines at the treatment of the urinary tracts infections has series of features which are necessary for considering at the choice of the medicine. Genetic change of bacteria causes bacteriemic dies which get fastness to widely applied antibiotics. It is necessary to define sensitivity of a contagium to antibacterial medicines for the successful treatment of an infection.
The purpose of the Bachelor Paper: is studying of microorganisms causing the infection of urinary tracts sensitivity to antibacterial medicines.
The received results testify that from the gramme of negative bacteria the most sensitive and the one which more often came across was Escherichia coli. The most resistant was Enterobacter cloacae. All of the analyzed microorganisms were sensitive to meropenem, imipenem, piperacillin with tazobactam.
KEYWORDS: urinary tracts’ infection, antibacterial medicines, microorganisms’ sensitivity