Lauku skolu attīstība un perspektīvas
Автор
Kirmuška, Linda
Co-author
Latvijas Universitāte. Sociālo zinātņu fakultāte
Advisor
Zobena, Aija
Дата
2008Metadata
Показать полную информациюАннотации
Autore izvēlējās bakalaura darba tēmu „Lauku skolu attīstība un perspektīvas”, jo lauku skolu perspektīvas un attīstību, ir ļoti būtiski izpētīt. Tieši daudzas lauku skolas pilda ne tikai izglītības funkcijas, bet arī kultūras funkciju. Ja ir apdraudēta lauku skolu pastāvēšana, tad līdz ar to var tikt apdraudēta arī vietējā pagasta attīstība.
Darba mērķis ir izpētīt lauku skolu attīstību un perspektīvas, vai lauku skolas attīstās un vai tām ir nākotnes pastāvēšanas izredzes, vai lielie materiālie ieguldījumi, kas tiek doti skolai no pašvaldības budžeta nav veltīgi.
Lai sasniegtu mērķi, darbā tika izvirzīti sekojoši uzdevumi: izmantojot pieejamo teorētisko materiālu, noskaidrot lauku skolu attīstības ietekmējošos faktorus, savukārt ar ekspertinterviju, padziļināto interviju un anketu palīdzību noskaidrot ne tikai lauku skolu attīstību, bet arī lauku skolu perspektīvas, problēmas un priekšrocības.
Darba teorētiskajā daļā ir apskatīti faktori, kas ietekmē skolu darbību, kā, piemēram, pašvaldības, teritoriālā reforma, demogrāfiskā situācija.
Galvenais secinājums ir, ka lauku skolu attīstību galvenokārt ietekmē pašvaldības, savukārt lauku skolu perspektīvas ir atkarīgas no demogrāfiskās situācijas – no skolēnu skaita klasē. Authoress chosen bachelor paper theme „Development and perspective of rural schools”, because it is very important to make research about developement and perspective of rural schools. Many rural schools have not only education function, but also they are like centre of local culture.
The aim of paper is to investigate developement and perspective of rural schools – find out does rural schools have any progress, also find out does all rural schools financing is useful.
To achieve goal authoress prefer following tasks: to make out factors what affect developement of rural schools. Also with interviews, expert interviews and questionnaires find out not only perspective of rural schools, but also problems and privilege of rural schools.
In the theoretical part are information about factors what affect rural schools, like local government, territorial reform, demographics.
Paper empirical ground is interview, expert interview and questionnaires.
Main conclusion is that developement of rural schools is affected by local government, but perspective of rural schools is addicted by demographics.