Renaturalizācijas procesi kūdras izstrādes laukos Medema purvā
Автор
Liepiņa, Līva
Co-author
Latvijas Universitāte. Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāte
Advisor
Silamiķele, Inese
Дата
2013Metadata
Показать полную информациюАннотации
Purvu nosusināšana ir galvenais purvu attīstību un izplatību ierobežojošais faktors. Negatīvo faktoru novēršana vai samazināšana, atjaunojot purvu ekoloģiskos, fizikālos u.c. procesus, ir galvenais rekultivācijas priekšnoteikums.
Bakalaura darba mērķis ir analizēt renaturalizācijas procesus kūdras izstrādes laukos Medema purvā. Darbs sastāv no literatūras apskata par purviem, to funkcijām un vērtībām, lietojuma veidiem un purvu rekultivāciju, kā arī pētījuma metožu apraksta, rezultātu apraksta un diskusijas, un pielikumiem.
Medema purva kūdras izstrādes laukos notiek lēna augstā purva dabiskā atjaunošanās, kas netiek veicināta ar speciāliem apsaimniekošanas pasākumiem.
Atslēgas vārdi: kūdrājs, nosusināšana, rekultivācija, Medema purvs The mire drainage for peat extraction is the main factor that limits the development and distribution of mires. The prevention or reduction of negative factors, restoring ecological, physical etc. processes of mire, is the main precondition of restoration.
The aim of bachelor paper is to analize renaturalization processes of peatland in Medema mire. In the bachelor is summarized information abaut mires, they functions and values, and use, the description of the research design, the results and discussion of the results, and the appendix.
In peatland of Medema mire occurs slow naturalization, that isn’t promoted with special managment measures.
Key words: peatland, drainage, restoration, Medema mire