Tautas nobalsošana par Satversmes grozījumiem, kas paredz valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai: attieksmju diskursi laikrakstos "Diena", "Neatkarīgā Rīta Avīze", "Latvijas Avīze", "Час", "Вести Сегодня" un "Телеграф"
Author
Mikoviča, Jurita
Co-author
Latvijas Universitāte. Sociālo zinātņu fakultāte
Advisor
Bērziņš, Didzis
Date
2013Metadata
Show full item recordAbstract
Bakalaura darba ”Tautas nobalsošana par Satversmes grozījumiem, kas paredz valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai: attieksmju diskursi laikrakstos ”Diena”, ”Neatkarīgā Rīta Avīze”, ”Latvijas Avīze”, ”Час”, ”Вести Сегодня” un ”Телеграф”” mērķis ir noskaidrot, kā tiek reprezentēts referendums un kā atšķiras attieksmju diskursu konstrukcijas un to saturs publikācijās.
Teorētiskajā daļā aplūkotas reprezentācijas, realitātes konstruēšanas, mediju un politikas teorētiskās pieejas.
Balstoties uz kvantitatīvās kontentanalīzes un kritiskās diskursa analīzes metodēm, noskaidrots, ka referendums reprezentēts „par - pret”, „mēs - viņi”, valodas, politikas, nākotnes un citos diskursos.
Atslēgas vārdi – reprezentācija, realitātes konstruēšana, mediji un politika, diskurss, diskursa analīze. Bachelor work ”The referendum on Constitutional amendments to grant the official language status for Russian language: discourses of attitudes in the newspapers ”Diena”, ”Neatkarīgā Rīta Avīze”, ”Latvijas Avīze”, ”Час”, ”Вести Сегодня” and ”Телеграф”” the objective is to clarify how ir represented the referendum and how differs attitudes discourse desing and the content of the publications.
In theoritical part discussed representation, construction of reality, media and policy theoretical approaches.
Based on quantitative content analisys and methodes of critical discourse analysis, it has been established that referendum represented as "for - against', "we - they" language, political, future and other discourses.
Key words - representation, construction of reality, media and policy, discourse, discourse analysis.