Show simple item record

dc.contributor.advisorKūtris, Gunārs
dc.contributor.authorAndruškins, Kaspars
dc.contributor.otherLatvijas Universitāte. Juridiskā fakultāte
dc.date.accessioned2016-07-04T01:10:32Z
dc.date.available2016-07-04T01:10:32Z
dc.date.issued2016
dc.identifier.other52231
dc.identifier.urihttps://dspace.lu.lv/dspace/handle/7/33667
dc.description.abstractNoziegumu raksturs laika gaitā ir stipri mainījies un tiek izmantotas jaunas, arvien sarežģītākas procedūras kriminālu darbību izdarīšanā. Tā arvien lielāku popularitāti iegūst darbības, kas saistītas ar juridisku personu iesaistīšanos noziedzīgos nodarījumos. Juridiskā persona tiesību zinātnē īpaši krimināltiesību jomā ieņem neviennozīmīgu lomu, kas sarežģī situācijas, kas rodas, kad noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā tiek iesaistīta juridiskā persona. Latvijā šīs situācijas tiek risinātas ar piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu. Īpaši lielu aktualitāti kriminālprocess par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu juridiskajai personai ieguvis pēdējos gados saistībā ar ļoti nozīmīgām, sarežģītām un sabiedrībai svarīgām krimināllietām, kā arī sakarā ar Latvijas vēlmi iestāties Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD). Viss iepriekš minētais norāda uz attiecīgās jomas aktualitāti un sarežģīto procedūru, tādēļ autors, apskatot publikācijas, normatīvo regulējumu un izmantojot juridisko praksi, šo jomu analizēja sīkāk, kā arī noskaidroja ar to saistītos galvenos problēmjautājumus un izvirzīja savus priekšlikumus to novēršanai. Autors darbā aplūko arī juridiskās personas vēsturisko rašanos, attīstību, tās nozīmi krimināltiesībās, kā arī sniedz ieskatu normatīvajam regulējumam ārvalstīs.
dc.description.abstractThroughout the time the nature of crime has changed greatly. New, more complicated methods are being used for committing criminal acts. Therefore criminal actions where a legal person is involved are getting more common. The definition of a legal person in jurisprudence and especially in criminal law is ambiguous. This complicates situations when legal person is involved in wrongdoings. In the Republic of Latvia these situations are resolved by applying coercive measures. Criminal proceedings applying coercive measures to a legal person in Latvia gained topicality in the last few years in connection with several significant, complicated un socially important criminal cases, as well as the State’s desire to join the Organisation for Economic Co-operation and Development (OECD). All this shows the topicality and complex procedure of these proceedings. So author has chosen to analyze it in detail by using theory, normative acts and legal practice. Author has clarified and mentioned the main problems that do not allow to adapt this procedure in practice. He also offers his suggestions of prevention. This master’s thesis also shows the historical development of the legal person, its significance in criminal law and normative regulation abroad.
dc.language.isolav
dc.publisherLatvijas Universitāte
dc.rightsinfo:eu-repo/semantics/openAccess
dc.subjectJuridiskā zinātne
dc.subjectKriminālprocess
dc.subjectjuridiskā persona
dc.subjectjuridisko personu kriminālatbildība
dc.subjectpiespiedu ietekmēšanas līdzeklis
dc.titleĪpatnības kriminālprocesā par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu juridiskām personām: problēmas un risinājumi
dc.title.alternativePecuciarity in criminal procedure about coercive measures on legal persons: problems and solutions
dc.typeinfo:eu-repo/semantics/masterThesis


Files in this item

Thumbnail

This item appears in the following Collection(s)

Show simple item record