Show simple item record

dc.contributor.advisorPlacinska, Alla
dc.contributor.authorJansone, Justīne
dc.contributor.otherLatvijas Universitāte. Humanitāro zinātņu fakultāte
dc.date.accessioned2018-06-30T01:10:24Z
dc.date.available2018-06-30T01:10:24Z
dc.date.issued2018
dc.identifier.other66000
dc.identifier.urihttps://dspace.lu.lv/dspace/handle/7/39088
dc.description.abstractŠis maģistra darbs ir par valodas politiku un plānošanu Spānijā un Latvijā, un tajā tiek analizētas šo politiku tendences minētajās valstīs. Darba mērķis ir izpētīt un analizēt galvenās esošās valodu politikas un plānošanas teorijas, galvenokārt nacionālā līmenī, kā arī analizēt esošo situāciju un tendences valodu politikas attīstībā Spānijā un Latvijā. Pētījuma rezultāti pierāda, ka valodu politika ietekmē sociolingvistisko situāciju un izmaiņas tajā. Tomēr jāņem vērā, ka valodu politika vienmēr ir pakļauta lingvistiskiem un ekstralingvistiskiem faktoriem, kā politiskiem, kultūras, demogrāfiskiem, sociāliem, vēsturiskiem un ekonomiskiem faktoriem un to izmaiņām, tādēļ valodu politika nemitīgi jāattīsta un jāpielāgo, balstoties uz mūsdienu sabiedrības vajadzībām. Pētījums tika veikts izmantojot analītisko, aprakstošo un salīdzinošo metodi. Atslēgas vārdi: valodas politika, identitāte, bilingvisms, diglosija, statusa plānošana, korpusa plānošana.
dc.description.abstractThis Master's Thesis is dedicated to the subject of language policy and planning in Spain and Latvia and examines their trends in the respective countries. The objective of this thesis is to investigate and to analyse the main theories on language policy and planning, mainly at national level, and to analyse the current situation and trends in the development of language policy in Spain and Latvia. The results of the study have shown that language policies affect the sociolinguistic situation and change it. Nevertheless, it is always a subject to change of linguistic and extralinguistic contexts as political, cultural, demographic, social, historical, economic contexts; therefore, language policies must be developed and adapted, based on the demand of the present society. The study was conducted using the analytical, descriptive and comparative method. Key words: language policy, identity, bilingualism, diglossia, status planning, corpus planning.
dc.language.isolav
dc.publisherLatvijas Universitāte
dc.rightsinfo:eu-repo/semantics/openAccess
dc.subjectRomāņu valodu un kultūru studijas
dc.subjectvalodas politika
dc.subjectidentitāte
dc.subjectbilingvisms
dc.subjectdiglosija
dc.subjectstatusa plānošana
dc.titleValodu politika Spānijā un Latvijā. Esošās situācijas salīdzinošā analīze un attīstības tendences
dc.title.alternativeLanguage Policies in Spain and Latvia. Comparative Analysis of the Existing Situation and the Development Tendencies
dc.typeinfo:eu-repo/semantics/masterThesis


Files in this item

Thumbnail

This item appears in the following Collection(s)

Show simple item record