Show simple item record

dc.contributor.advisorRaiska, Dita
dc.contributor.authorMurāne, Santa
dc.contributor.otherLatvijas Universitāte. Medicīnas fakultāte
dc.date.accessioned2018-07-02T01:12:41Z
dc.date.available2018-07-02T01:12:41Z
dc.date.issued2018
dc.identifier.other65587
dc.identifier.urihttps://dspace.lu.lv/dspace/handle/7/40292
dc.description.abstractBakalaura darba tēma ir ‘‘Kontakta ‘‘āda – āda’‘ nodrošināšanas nozīme starp māti un jaundzimušo agrīnā pēcdzemdību periodā’‘. Veicot šo pētījumu, bakalaura darba autore vēlas noskaidrot kāda ir kontakta ‘‘āda – āda’‘ nodrošināšanas nozīme starp māti un jaundzimušo agrīnā pēcdzemdību periodā. Bakalaura darba mērķis ir noskaidrot kontakta ‘‘āda – āda’‘ nodrošināšanas nozīmi starp māti un jaundzimušo agrīnā pēcdzemdību periodā. Pētījuma uzdevumi ir apskatīt un analizēt zinātnisko literatūru par kontaktu ‘‘āda – āda’‘ starp māti un jaundzimušo, tā nodrošināšanas nozīmi un pēcdzemdību periodu; analizēt K. Rojas (Callista Roy) adaptācijas teoriju un saistīt to ar bakalaura darba tēmu; izstrādāt pētījuma instrumentu – intervijas jautājumus un novērojuma protokolu; veikt pilotpētījumu un pētījumu; apkopot pētījuma rezultātus un analizēt iegūtos datus, kā arī izdarīt secinājumus. Pētījuma jautājums : kāda ir kontakta ‘‘āda – āda’‘ nodrošināšanas nozīme starp māti un jaundzimušo agrīnā pēcdzemdību periodā? Pētījumā tika izmantota kvalitatīvā pētījuma metode un tika izstrādāta strukturēta intervija ar 11 jautājumiem, kā arī novērojuma protokols. Kopumā tika intervētas 8 sievietes pēcdzemdību periodā X slimnīcas dzemdību nodaļā, kā arī novēroti viņu jaundzimušie. Respondenti izvēlēti pēc sistemātiskās, ērtuma metodes, ar mērķi noskaidrot kāda ir kontakta ‘‘āda – āda’‘ nodrošināšanas nozīme starp māti un jaundzimušo agrīnā pēcdzemdību periodā. Balstoties uz novērojuma protokola analīzi, var secināt, ka atrodoties uz mātes ķermeņa jaundzimušajam tiek stabilizēta elpošana, uzturēta optimāla ķermeņa temperatūra, normalizēts sirdsdarbības ritms, kā arī veicināts zīšanas reflekss un zīdīšana kopumā. Bakalaura darba apjoms ir 74 lapas. Tas satur 9 tabulas, 6 pielikumus un 31 izmantotās literatūras un avotu saraksts.
dc.description.abstractThe theme of the bachelor thesis is ‘‘The meaning of the ‘‘skin – to – skin’‘ contact between the mother and the newborn in the early postpartum period’‘. The choice of the theme is based on the fact that the author of the bachelor thesis is willing to find out the meaning of the ‘‘skin – to – skin ‘‘contact between the mother and the newborn in the early postpartum period’‘ The aim of this study is to find out the meaning of the ‘‘skin – to – skin’‘ contact between the mother and the newborn in the early postpartum period. The main tasks of the study is to analyse scientific literature on the ‘‘skin – to – skin’‘ contact between the mother and the newborn, its meaning and the postpartum period; to analyse the nursing theory of Callista Roy and to link in to the bachelor’s thesis; to develop a study tool –an interview and an observation protocol; to conduct a pilot study and the main study, to collect and analyse the data obtained; to formulate conclusions. The question of this study: what is the meaning of the ‘‘skin – to – skin’‘ contact between the mother and the newborn in the early postpartum period? The study used a qualitative study method and there were developed a structured interview with 11 questions and an observation protocol. A total of 8 women were interviewed in the postpartum period in the X hospital and their newborns were observed. Respondents have been selected by systematic, optional sampling method of research with the aim to identify the meaning of the ‘‘skin – to – skin’‘ contact between the mother and the newborn in the early postpartum period. According to the analysis of the observation protocol, it can be concluded that the newborn stabilises breathing, maintains optimal body temperature, normalises heart rate and boosts the reflex of suckling and breastfeeding, while on the mothers’ chest in ‘‘skin – to – skin’‘ contact. The study consists of 74 pages. It contains 9 tables; 6 appendices and 31 sources of information that were used for the production of this study.
dc.language.isolav
dc.publisherLatvijas Universitāte
dc.rightsinfo:eu-repo/semantics/openAccess
dc.subjectMedicīna
dc.subjectkontakts ‘‘āda – āda’‘
dc.subjectmāte
dc.subjectjaundzimušais
dc.subjectagrīns pēcdzemdību periods
dc.subjectmāsas loma
dc.titleKontakta ,,Āda-Āda'' nodrošināšanas nozīme starp māti un jaundzimušo agrīnā pēcdzemdību periodā
dc.title.alternativeThe Meaning of the ‘‘Skin – to – Skin’‘ Contact Between the Mother and the Newborn in the Early Postpartum Period
dc.typeinfo:eu-repo/semantics/bachelorThesis


Files in this item

Thumbnail

This item appears in the following Collection(s)

Show simple item record