Show simple item record

dc.contributor.advisorUrbāne, Diāna
dc.contributor.authorŠenfelde-Inana, Linda
dc.contributor.otherLatvijas Universitāte. Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte
dc.date.accessioned2021-07-02T01:05:06Z
dc.date.available2021-07-02T01:05:06Z
dc.date.issued2021
dc.identifier.other82192
dc.identifier.urihttps://dspace.lu.lv/dspace/handle/7/55564
dc.description.abstractDiplomdarba tēma ir aktuāla, jo sasaucas ar valsts un Skola 2030 izvirzītajiem pamatprincipiem, kuri atbalsta un veicina netradicionālu un inovatīvu pieeju attīstīšanu un pielietošanu izglītības procesā, kā arī uzsver nepieciešamību cilvēkam attīstīt daudzveidīgas kompetences. Fizisko aktivitāšu nozīme skolā vairs nav orientēta uz rezultātu un sacensībām, bet gan uz procesu. Pētījuma mērķis ir noskaidrot, kādu mūziku labāk izvēlēties, lai īstenotu sākumskolas skolēniem priekšmetu pārvietošanas prasmju pilnveidošanos sporta stundās. Galvenie uzdevumi ir teorētiskās literatūras strukturēšana, pētīšana un analizēšana, 8 mācību stundu sagatavošana un vadīšana sākumskolas 3. un 4. klasē, mūzikas atlasīšana un kombināciju izveide, pedagoģiskā eksperimenta sagatavošana un veikšana, kā arī iegūto datu apstrāde un analīze. Galvenie rezultāti iegūti no praktiskā pētījuma, pētījuma teorētiskās bāzes, pedagoga praktiskā novērojuma un aptaujas rezultātu analizēšanas. Autore izvērtēja praktiskā pētījuma rezultātus un salīdzināja tos starp sākumskolas klasēm. Datu apstrādes rezultāti rāda, ka mūzika pozitīvi ietekmē skolēnu atmiņu. Jo precīzāk mūzikas ritmam un dinamikai atbilstoši iestudētas kustību kombinācijas, jo vieglāk atcerēties uzdevumu. Skolēnu aptaujas atbildes parāda, ka mūzikai virs 100 sitieniem minūtē tiešām varētu būt tendence likt darboties sporta stundā un paaugstināt motivāciju. Tas atbilst arī teorētiskām nostādnēm.
dc.description.abstractThe topic of the diploma thesis is topical, because it is in line with the basic principles set by the state and the School 2030, which support and promote the development and application of non-traditional and innovative approaches in the educational process, as well as emphasize the need to develop diverse competencies. The importance of physical activity at school is no longer result-oriented and competition-oriented, but process-oriented. The aim of the research is to find out which music is better to choose in order to implement the improvement of subject transfer skills in primary school students. The main tasks are structuring, researching and analysing theoretical literature, preparing and conducting 8 lessons in the 3rd and 4th grades of primary school, selecting and creating music, preparing and conducting a pedagogical experiment, as well as processing and analysing the obtained data. The main results are obtained from the practical research, the theoretical basis of the research, the teacher's practical observation and the analysis of the survey results. The author evaluated the results of the practical research and compared them between primary school classes. The results of data processing show that music has a positive effect on students' memory. The more accurately the combinations of movements are staged according to the rhythm and dynamics of the music, the easier it is to remember the task. The responses to the student survey show that music above 100 beats per minute may indeed have a tendency to make you exercise and increase motivation. This is also in line with theoretical principles.
dc.language.isolav
dc.publisherLatvijas Universitāte
dc.rightsinfo:eu-repo/semantics/openAccess
dc.subjectIzglītības zinātnes
dc.subjectsākumskola
dc.subjectnetradicionālā mācību metode
dc.subjectmūzika
dc.subjectmūzikas temps (BPM)
dc.subjectpriekšmetu pārvietošana
dc.titleMūzikas ietekme uz priekšmetu pārvietošanas prasmju pilnveidošanu sporta stundās sākumskolā
dc.title.alternativeThe influence of music on the develeopment of object moving skills at sports lessons in primary school
dc.typeinfo:eu-repo/semantics/masterThesis


Files in this item

Thumbnail

This item appears in the following Collection(s)

Show simple item record