• English
    • Latviešu
    • Deutsch
    • русский
  • Help
  • русский 
    • English
    • Latviešu
    • Deutsch
    • русский
  • Войти
Просмотр элемента 
  •   Главная
  • B4 – LU fakultātes / Faculties of the UL
  • A -- Humanitāro zinātņu fakultāte / Faculty of Humanities
  • 1 -- Bakalaura un maģistra darbi (HZF) / Bachelor's and Master's theses
  • Просмотр элемента
  •   Главная
  • B4 – LU fakultātes / Faculties of the UL
  • A -- Humanitāro zinātņu fakultāte / Faculty of Humanities
  • 1 -- Bakalaura un maģistra darbi (HZF) / Bachelor's and Master's theses
  • Просмотр элемента
JavaScript is disabled for your browser. Some features of this site may not work without it.

Gramatiskā modalitāte videospēļu recenzijās.

Thumbnail
Открыть
306-103984-Akisenko_Maksims_ma18065.pdf (1.505Mb)
Автор
Akišenko, Maksims
Co-author
Latvijas Universitāte. Humanitāro zinātņu fakultāte
Advisor
Kuzmina, Jana
Дата
2024
Metadata
Показать полную информацию
Аннотации
Videospēles jau vairākus gadu desmitus ir kļuvušas par pasaules kultūras un mediju sastāvdaļu, taču daži valodas aspekti videospēlēm veltītajos tekstos nav pietiekami analizēti. Pētījuma mērķis ir analizēt gramatisko modalitāti, īpaši centrālos modālos darbības vārdus un pusmodālos darbības vārdus videospēļu recenzijās. Teorētiskā daļa ir balstīta uz attiecīgajiem modalitātes avotiem, un empīriskajai daļai izvēlētās metodes ir deskriptīvā statistika un diskursa analīze. Rezultāti parādīja, ka visbiežāk lietotais centrālais modālais darbības vārds ir can un tiek lietots iespēju un spēju apzīmēšanai, savukārt, visbiežāk lietotais pusmodālais darbības vārds ir have to, kas tiek lietots negatīvā formā, lai apzīmētu iespēju. Epistemiskā modalitāte ir visizplatītākais modalitātes veids recenzijās, jo tās ir balstītas uz recenzenta zināšanām.
 
Video games have been a part of the world culture and media for several decades, but certain language aspects have not been researched properly in the texts devoted to video games. The purpose of the thesis is to analyse grammatical modality, in particular the central modal verbs and semi-modal verbs in video game reviews. The theoretical part is based on the relevant sources about modality, and the methods selected for the empirical part are descriptive statistics and discourse analysis. The results have demonstrated that most frequently used central modal verb is can that is used to denote possibility and ability, while most frequently used semi-modal verb is have to that is used in the negative form to mark possibility. Epistemic modality is the most common type of modality in the reviews since they are based on the knowledge of the reviewer.
 
URI
https://dspace.lu.lv/dspace/handle/7/69316
Collections
  • 1 -- Bakalaura un maģistra darbi (HZF) / Bachelor's and Master's theses [6055]

University of Latvia
Контакты | Отправить отзыв
Theme by 
@mire NV
 

 

Просмотр

Весь DSpaceСообщества и коллекцииДата публикацииАвторыНазванияТематикаЭта коллекцияДата публикацииАвторыНазванияТематика

Моя учетная запись

Войти

Статистика

Просмотр статистики использования

University of Latvia
Контакты | Отправить отзыв
Theme by 
@mire NV