Krāpšana kā noziedzīgs nodarījums
Author
Salmiņš, Renārs
Co-author
Latvijas Universitāte. Juridiskā fakultāte
Advisor
Krastiņš, Uldis
Date
2012Metadata
Show full item recordAbstract
Bakalaura darbā „Krāpšana kā noziedzīgs nodarījums” darba autors skaidro krāpšanas kā noziedzīga nodarījuma krimināltiesisko raksturojumu, tai skaitā atšķirības, kas ļauj to nodalīt no citiem noziedzīgu nodarījumu pret īpašumu veidiem, saskata problemātiku, kas ar to saistīta, kā arī salīdzina to ar citām valstīm, kas arī ir galvenais darba mērķis.
Bakalaura darba aktualitāte galvenokārt ir saistīta ar nemainīgi augsto krāpšanas reģistrēto noziedzīgo nodarījumu skaitu, turklāt, Latvijas Republikas Augstākā tiesa atzinusi, ka pēdējos gados tiesās palielinās lietu skaits par krāpšanu, tai skaitā par nekustamā īpašuma un apdrošināšanas krāpšanu. Bakalaura darbā darba autors analīzē atzītu Latvijas krimināltiesību speciālistu paustos viedokļus jautājumā par krāpšanu. Bakalaura darbs veidots no piecām daļām, tādā veidā aplūkojot krāpšanas jēdzienu, krāpšanas kā noziedzīga nodarījuma sastāvu (objekts, priekšmets, objektīvā puse, subjekts, subjektīvā puse,), krāpšanas veidus (krāpšana automatizētā datu apstrādes sistēmā un apdrošināšanas krāpšana), cietušo lietās par krāpšanu, kā arī tiesu praksi lietās par krāpšanu. Nobeigumā - apkopotas darba izstrādes gaitā gūtās atziņas un secinājumi. In the bachelor’s work „Fraud as a criminal offense” the author explains fraud’s like a criminal offenses criminal charecter, including differneces, which allows to seperate it from other criminal offenses to property form, discerns issues, which is associated, and compares it to other states, which is also the principal target of the work.
The topicality of the bachelor’s work mainly is related to invariably high registred number of criminal offenses, furthermore, the highest court of Republic of Latvia has admitted, that last years has increased the number of questions about frauds, real Estates and insurances included. In this bachelor’s work the author analyzes viewpoints of recognized specialists of criminal Law of Latvia in the issue of fraud. The work is made from five parts, in this way contemplating the concept of fraud, the structure of fraud like a criminal offence (object, article, objective side, subject, subjective side etc.), the ways of fraud (fraud in an automated system of data processing and the farud of insurance), in the questions of victims about fraud, and in the praxis in the questions of law as well. In conclusion has summarized in the knowledge and conclusions learned during the time of the development of the work.