Pierādīšanas pienākums un ar to saistītas problēmas kriminālprocesā
Autor
Lotovins, Igors
Co-author
Latvijas Universitāte. Juridiskā fakultāte
Advisor
Strada-Rozenberga, Kristīne
Datum
2012Metadata
Zur LanganzeigeZusammenfassung
Bakalaura darbs „Pierādīšanas pienākums un ar to saistītās problēmas kriminālprocesā” sastāv no trīs daļām. Pirmajā daļā tiek pētīts kas ir pierādīšana un pierādījumi. Viens no kriminālprocesuālās pierādīšanas teorijas pamatjēdzieniem ir jēdziens, kuru izmanto, lai apzīmētu kriminālprocesā noskaidrojamo (pierādāmo) faktu un apstākļu kopumu. Pierādījumi ir ticami konstatētie fakti, kurus novērtējot var izdarīt pareizus secinājumus par nezināmiem meklējamiem faktiem. Visa pierādīšanas norise ir stingri reglamentēta likumā. Var pielietot tikai tos līdzekļus, kuri ir atļauti likumā un jāpierāda tikai tie priekšmeti, kuriem ir nozīme krimināllietā.
Otrajā daļā tiek apskatīti pierādīšanas subjekti. Pierādīšanas subjekti ir tie procesa dalībnieki, kuriem ir vai nu tiesības, vai pienākums pierādīt. Pierādīšanas tiesības izprotam kā tiesības izvirzīt kādu apgalvojumu un pamatot to ar pierādījumiem nolūkā panākt labvēlīga nolēmuma pieņemšanu lietā.Autors darbā pēta tādus pierādīšanas subjektus kā procesa virzītāji, „ieinteresētie” pierādīšanas subjekti, un pārējos pierādīšanas subjektus kā eksperts, revidents, liecinieks, tulks un citus. Ir trīs pierādīšanas subjektu grupas; pierādīšanas subjekti, kuriem pierādīšana ir pienākums, pierādīšanas subjekti, kuriem pierādīšana ir tiesības, pierādīšanas subjekti, kuriem pierādīšana ir gan tiesības, gan pienākums – atkarībā no konkrētiem lietas apstākļiem. Pierādīšanas tiesības izprotamas kā tiesības izvirzīt kādu apgalvojumu un pamatot to ar pierādījumiem nolūkā panākt labvēlīga nolēmuma pieņemšanu lietā.
Trešajā daļā autors apraksta pierādīšanas līdzekļus, tie ir procesā iesaistīto personu liecības, eksperta, revidenta atzinums, kompetentas institūcijas atzinums, lietiskie pierādījumi un citi.
Rezumējot pētījumus, nobeigumā autors ir secinājis vairākus secinājumus un sniedzis priekšlikumus Kriminālprocesa likuma izmaiņām, kas attiecas uz pierādīšanas pienākumu kriminālprocesā. Pētījumā ir izmantoti normatīvie akti, literatūra, judikatūra un interneta resursi. RESUME
The name of the bachelor degree ‘s thesis is :
A documentary procurement of evidence theory and the presenting of evidence and the problems connected within the duration of the criminal process’s investigation.
The theory is divided into 3 main parts.
The first part indicates the process of examination of the basic meaning of two notions such as the evidence procurement of basic concepts of the criminal process. The conception is one of the main ideas of the proving theories aspects which is widely used in order to emphasize the proving factual subjects in the process of evidence as well as extenuating circumstances. The witness’s materials could become the facts, during the research .The procurement procedure of unknown facts in the case of the investigation is under the regulated law. One may use only those means which are legal and should procure articles of evidence only meaningful for the course of the criminal process.
The second part clarifies the facts of the presenting of the evidence. Who are the participants of the criminal procedure. Those who have competent rights to litigate or are on duty to do it. Rights to procure and thus to emphasize and clarify the facts as the right to move forward some decision and thus turn the verdict to the positive direction.
The author of the thesis has investigated the role of such participants as experts , inspectors , witnesses, interpreter and others . They could be divided into three groups: the first one are those who are on duty to procure , the second are those whom the examination and the testimony are the fact of loyalty , and the last group unites the first and the second one.
In the third part the author pays his attention to a detailed description of the evidence materials , personal evidence of the process, experts’ and inspectors’ reports , and etc.
In conclusion the author of the diploma paper has come to conclusion and puts forward some changes to the criminal law process investigation procedure in the part of obligatory evidence .
In thesis are used legal regulations acts , legislation, literature, judicature, internet.