Kārtības policijas inspektoru dienesta darbības noziedzīgu nodarījumu novēršanā
Author
Dejus, Gatis
Co-author
Latvijas Universitāte. Juridiskā fakultāte
Advisor
Vilks, Andrejs
Date
2011Metadata
Show full item recordAbstract
Diplomdarba mērķis ir izpētīt pamatjautājumus par Kārtības policijas iecirkņa inspektora statusu, tā pienākumiem un tiesībām, iecirkņa inspektora darbībām noziedzīgu nodarījumu un citu likumpārkāpumu novēršanas jomā, darbības tiesisko regulējumu un pastāvošām problēmām, kā arī iespējamiem risinājumiem preventīvā darba pilnveidošanai. Kārtības policijas iecirkņa inspektora tiesiskais statuss, to pienākumi un tiesības, kā arī veicamie pasākumi noziedzīgu nodarījumu un citu likumpārkāpumu novēršanas jomā, pēc darba autora domām, ir aktuāls un interesants temats, kura izpēte varētu sniegt autoram daudz noderīga turpmākajā dienestā Valsts policijā.
Izstrādājot diplomdarbu autors ir nonācis pie vairākiem secinājumiem par iecirkņa inspektora dienestu kopumā un to darbībām vispārējās un individuālās prevencijas jomā. Kā vienu no svarīgākiem varētu minēt vienotas pieejas trūkums iecirkņa inspektora darbību regulējošiem tiesību aktiem. Izpētot iecirkņa inspektora veicamos uzdevumus vispārējās un individuālās prevencijas jomā, nākas secināt, ka darbs ir plašs un laikietilpīgs un to iecirkņa inspektors sev atvēlētajā darba laikā nav spējīgs izdarīt. No minētā izriet, ka ir jāmeklē iespējas atslogot iecirkņa inspektora dienestu, kas diplomdarba nodaļas arī tiek apskatīts. Pēc darba izstrādes autors ir nonācis pie secinājuma, ka ir nepieciešamas reorganizēt iecirkņa inspektora darbu laiku. Efektīvākai darbībai darbs būtu organizējams maiņās-dienas un vakara.
Darba izstrādē autors ir izmantojis Kārtības policijas iecirkņa inspektora darbības regulējošos tiesību aktus (likumus, MK noteikumus, pavēles, noteikumus), speciālo literatūru un savu personīgo pieredzi. The goal of the graduation paper is to study the basic issues of the Public Order Police Unit inspector’s status, their responsibilities and rights, the unit inspector’s activities in the prevention of criminal offences and other breaches of law, work legal regulations and its existing problems, as well as the possible solutions in the development of the preventive work. The legal status of the Public Order Unit inspector, their responsibilities and rights, as well as activities to be done in order to eliminate any other breaches of law, according the author of the paper , is a topical and interesting theme , whose research could give the author a lot of useful material in the further work in the State Police.
When writing the thesis, the author has come to several conclusions about the Unit inspector’s work in general and their activities in the general and individual prevention area. As one of the most important conclusions could be mentioned the lack of a united approach to the regulative legal acts of the unit inspector’s work. When studying the Unit inspector’s tasks in the area of the general and individual prevention, one can conclude the work is huge and time consuming and the unit inspector is not able to complete it during the working hours. Thus it means that it is necessary to look for the possibilities to ease the unit inspector’s service, which is also described in the chapters of the graduation paper. When the paper was written, the author came to a conclusion that it is necessary to reorganise the unit inspector’s working hours. It would be necessary to organise the work in day and night shifts to achieve better efficiency.
To work out the paper the author has used the legal acts of the Public Order Police Unit Inspector’s work (laws, rules of Cabinet of Ministers, orders, regulations), special literature and own personal experience.