Starpkultūru pieeja inovatīvā valodu mūžizglītībā
Автор
Puncule, Judīte
Co-author
Latvijas Universitāte. Moderno valodu fakultāte
Advisor
Kramiņa, Ingrīda
Дата
2007Metadata
Показать полную информациюАннотации
Diplomdarbā tiek pētītas, analizētas un salīdzinātas starpkultūru metodes inovatīvā valodu mūžizglītībā. Iespēja mācīties un strādāt vienlaicīgi to visu apvienojot, ir daudzu cilvēku ikdienas vēlmēm un iespējām. Ņemot vērā straujo tehnoloģiju attīstību pasaulē un arī Latvijā, autore ir izvēlējusies pētīt 3 jaunas mūžizglītības metodes: e-mācību metodika, m-mācību metodika un tālmācības programmas pieeja un iespējamība.
Darba mērķis ir, pamatojoties uz apkopoto informāciju, izpētīt, izanalizēt un salīdzināt šīs trīs jaunās starpkultūru metodes valodas un mūžizglītības nolūkos.
Darba sastāvā ir ievads, 2 daļas, secinājumi.
Diplomdarbs sastāv no divām daļām: teorētiskās un praktiskās daļas. Teorētiskajā daļā tiek analizētas un salīdzinātas starpkultūru metodes inovatīvā valodu mūžizglītībā, kā arī norādītas šo metožu priekšrocības un sadalījums attiecībā pret cilvēku vajadzībām un interesēm.
Praktiskajā daļā ir apkopoti anketu rezultāti par studentu apmierinātību, izmantojot šīs metodes, kā arī ir atspoguļots tālmācības programmas tehniskais atbalsts visā Latvijā.
Nobeigumā ir veikti atbilstoši secinājumi. Darbu varētu rekomendēt visiem, kam ir interese iepazīties ar šo jauno metožu iespējām un priekšrocībām, lai varētu apvienot darbu un mācības vienlaikus izmantojot gan datoru, gan interneta pieeju. The present research paper explores, analyses and contrasts intercultural approaches to innovative life long language learning. Nowadays many people wish to study and work at the same time Considering the fast and rapid technology development in the world and in Latvia in particular, the author of the current research paper has chosen to explore 3 new life long learning approaches: e-learning, m-learning and distance learning.
According to the summarized information and bibliography, the purpose of the research paper is to explore, analyze and contrast these three new intercultural approaches to innovative life long and language learning intentions.
The research paper is divided into two parts: Theoretical and practical. In the theoretical part, the author analyses, contrasts and explores the intercultural approaches to innovative life long language learning and also describes the advantages and division pertaining to the learners’ needs and interests and analyzes the learners’ attitude towards these new approaches.
In the practical part the author reflects on the results obtained due to the theoretical analysis. The survey results, depicting the learners’ satisfaction while using these methods, have been summarized in the practical part.
The author also reflects on the distance learning program technical support in Latvia in this part of the paper.
Relevant conclusions have been drawn and are presented in the final part of the research paper. The current research paper might be recommended for people, who are interested to get acquainted with the new approaches and use their advantages in order to combine the studies with the job means of computer assisted language learning (CALL) and the Internet access.