Show simple item record

dc.contributor.advisorKraushaar, Frank Jochen
dc.contributor.authorNuppula, Aleksi Miika Viljami
dc.contributor.otherLatvijas Universitāte. Humanitāro zinātņu fakultāte
dc.date.accessioned2017-07-02T01:10:30Z
dc.date.available2017-07-02T01:10:30Z
dc.date.issued2017
dc.identifier.other59225
dc.identifier.urihttps://dspace.lu.lv/dspace/handle/7/36612
dc.description.abstractŠī bakalaura darba "Tan sabrukums: Faktori un attīstības aspekti Ķīnas imperīja krīze laikā (754.g. - 906.g.)" mērķis ir analizēt notikumu attīstību un to mijiedarbību, kas noveda pie krīzes, kura sākās pēc An Lušana vadītās sacelšanās, kā arī analizēt šo notikumu galvenās komponentes un dalībniekus. Bakalaura darbs sākas ar hronoloģisku notikumu attīstību. Pēc tam tiek aprakstīti faktori, kas ir sadalīti iekšējos un ārējos faktoros. Pie iekšējiem faktoriem pieder intelektuālais fons un centrālās personas, kuras ietekmēja dinastiju un tās virzību. Ārējie faktori sastāv no ārpolitikas un faktoriem ārpus dinastijas tiešās ietekmes sfēras. Nobeigumā hronoloģiskā veidā tiek apskatīts, kā faktori ietekmēja dinastijas sabrukumu tā beigu posmā. Darbā tiek secināts, ka dinastijas sabrukuma struktūra ir īpaši sarežģīta, un, lai gan tā cēloņus bieži saista ar noteiktiem faktoriem, vienu konkrētu faktoru nav iespējams nosaukt kā galveno iemeslu. Sabrukuma raksturs nebija deterministisks, kā arī krīzes periodiem sekoja stabilitātes posmi, ietekmes paplašināšanās un izaugsme.
dc.description.abstractThis bachelor thesis “The Collapse of the Tang: Factors and Developments during the Crisis of the Chinese Empire (754-906)”, aims to analyse the interplay of the multiplicity of those developments that lead to the crisis beginning from the An Lushan’s rebellion, and to analyse the factors that were the key components and actors in these events. The thesis begins with the chronological developments and moves to the factors, which are divided into internal and external factors. Internal factors consisting of the intellectual background and the key players who influenced the dynasty and the courses it took. The external factors are concerned with foreign policy and factors out of the dynasty’s direct sphere. Finally, there is a chronological look into the ways the factors played out in the final events of the dynastic collapse. In the light of the findings the structure of the fall is highly complex and although often the causes have been pinpointed to certain factors there seems not to be such single clear factor that would constitute a main reason. Also, the fall did not follow a deterministic pattern but the period of crisis also saw periods of stability, expansion of influence and growth.
dc.language.isolav
dc.publisherLatvijas Universitāte
dc.rightsinfo:eu-repo/semantics/openAccess
dc.subjectĀzijas studijas
dc.subjectTang-dynasty
dc.subjectAn Lushan
dc.subjectHuang Chao
dc.subjectcivil war
dc.titleTang sabrukums: faktori un attīstības aspekti Ķīnas impērijas krīzes laikā (754.g. - 906.g.)
dc.title.alternativeThe Collapse of the Tang: Factors and Developments during the Crisis of the Chinese Empire (754-906)
dc.typeinfo:eu-repo/semantics/bachelorThesis


Files in this item

Thumbnail

This item appears in the following Collection(s)

Show simple item record