• English
    • Latviešu
    • Deutsch
    • русский
  • Help
  • русский 
    • English
    • Latviešu
    • Deutsch
    • русский
  • Войти
Просмотр элемента 
  •   Главная
  • B4 – LU fakultātes / Faculties of the UL
  • B --- Bij. Bioloģijas fakultātes studentu noslēguma darbi / Faculty of Biology - Graduate works
  • Bakalaura un maģistra darbi (BF) / Bachelor's and Master's theses
  • Просмотр элемента
  •   Главная
  • B4 – LU fakultātes / Faculties of the UL
  • B --- Bij. Bioloģijas fakultātes studentu noslēguma darbi / Faculty of Biology - Graduate works
  • Bakalaura un maģistra darbi (BF) / Bachelor's and Master's theses
  • Просмотр элемента
JavaScript is disabled for your browser. Some features of this site may not work without it.

Vielu ar nootropu ietekmi tūlītējs efekts uz jauniešu kognitīvajām spējam

Thumbnail
Открыть
301-71683-Balodis_Martins_mb16082.pdf (1.584Mb)
Автор
Balodis, Mārtiņš
Co-author
Latvijas Universitāte. Bioloģijas fakultāte
Advisor
Ozoliņa-Molla, Līga
Дата
2019
Metadata
Показать полную информацию
Аннотации
Darba mērķis bija izveidot metodi reakcijas ātruma, koncentrēšanās spēju un subjektīvo garastāvokļa rādītāju novērtēšanai, un ar to izpētīt kofeīnu, L-teanīnu un Divdaivu ginka ekstraktu saturoša uztura bagātinātāja tūlītējo ietekmi uz studējošo jauniešu kognitīvajām funkcijām. Pētījums tika veidots pēc krusteniska, dubult-akla, randomizēta un placebo kontrolēta dizaina. Tatool-web programmā tika izveidota testa baterija, ar kuru, kombinācijā ar Bond-Lader un Kofeīna izpētes garastāvokļa anketām, dalībniekiem tika novērtētas izmaiņas interesējošajās kognitīvajās funkcijās pēc produkta uzņemšanas. Tika secināts, ka tatool-web ir piemērota programma tālākai kognitīvo funkciju izpētei un aplūkotais uztura bagātinātājs jauniešiem izsauca akūtus uzlabojumus reakcijas ātrumā, koncentrēšanās spējās un Bond-Lader testa “mierīguma” rādītājos.
 
The aim of this study was to create a method for evaluating reaction time, attention along with subjective mood measures, and to use the developed method for studying the effects of a food supplement with added caffeine, L-theanine and Ginkgo biloba extract on cognitive functions in young students. The study used a crossover, double-blind, randomised, placebo-controlled design. Tatool-web was used to create the cognitive test battery and combined with Bond-Lader and Caffeine research mood scales to determine the effects of the studied product. We concluded that tatool-web is suitable for further research and that the studied supplement shows positive acute effects on reaction time, attention, and “calm” measures in the Bond-Lader mood scale.
 
URI
https://dspace.lu.lv/dspace/handle/7/47286
Collections
  • Bakalaura un maģistra darbi (BF) / Bachelor's and Master's theses [1229]

University of Latvia
Контакты | Отправить отзыв
Theme by 
@mire NV
 

 

Просмотр

Весь DSpaceСообщества и коллекцииДата публикацииАвторыНазванияТематикаЭта коллекцияДата публикацииАвторыНазванияТематика

Моя учетная запись

Войти

Статистика

Просмотр статистики использования

University of Latvia
Контакты | Отправить отзыв
Theme by 
@mire NV