Show simple item record

dc.contributor.advisorŠteinberga, Iveta
dc.contributor.authorIgaune, Ieva
dc.contributor.otherLatvijas Universitāte. Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāte
dc.date.accessioned2023-09-05T01:05:50Z
dc.date.available2023-09-05T01:05:50Z
dc.date.issued2023
dc.identifier.other94248
dc.identifier.urihttps://dspace.lu.lv/dspace/handle/7/63451
dc.description.abstractVairāk nekā 75% siltumnīcefekta gāzu emisiju rodas no enerģijas ražošanas un izmantošanas. Kad Eiropas Komisija 2021. gada 14. jūlijā prezentēja paziņojumu par Eiropas zaļā kursa nospraušanu, tika izvirzīts mērķis, ka Eiropa līdz 2050. gadam kļūs par pirmo klimatneitrālo kontinentu. Lai sasniegtu šo mērķi, kā viens no galvenajiem virzieniem tika izvirzīts enerģijas sektora dekarbonizācija. Šobrīd gandrīz trīs ceturtdaļas Eiropas Savienības enerģētikas sistēmas balstās uz fosilo kurināmo, līdz ar to, lai sasniegtu Eiropas zaļā kursa mērķi, fosilo kurināmo ir nepieciešams aizstāt ar atjaunojamajiem energoresursiem, piemēram biomasas kurināmo. Viens no svarīgākajiem rīkiem, lai dekarbonizētu enerģijas sektoru, ir direktīva par no atjaunojamajiem energoresursiem iegūtās enerģijas izmantošanas veicināšanu, kas paredz ka līdz 2030. gadam vismaz 32% no kopējā Eiropas Savienības dalībvalstu enerģijas patēriņā izmantotās enerģijas nāk no atjaunojamajiem energoresursiem un iegūtā enerģija atbilst ilgtspējas nosacījumiem. Šī darba mērķis ir izpētīt kā Eiropas zaļā kursa izvirzītie nosacījumi un mērķi ietekmēs uzņēmumus, kas Latvijā ir iesaistīti Eiropas Savienības emisiju kvotu tirdzniecības sistēmā.
dc.description.abstractMore than 75% of greenhouse gas emissions come from energy production and use. On 14 July 2021, the European Commission presented the announcement on setting the European Green Deal, the goal was set that Europe would become the first climate-neutral continent by 2050. To achieve this goal, decarbonization of the energy sector was put forward as one of the main directions. Currently, almost three-quarters of the European Union's energy system is based on fossil fuels, therefore, to achieve the European Green Deal goal, it is necessary to replace fossil fuels with renewable energy resources, such as biomass fuel. One of the most important tools to decarbonize the energy sector is the directive on the promotion of the use of energy from renewable sources, which sets that by 2030, at least 32% of the total energy used in the energy consumption of European Union member states comes from renewable energy resources and the energy obtained meets the conditions of sustainability. The aim of this thesis is to investigate how the conditions and goals set by the European Green Deal will affect companies that are involved in the European Union Emissions trading system in Latvia.
dc.language.isolav
dc.publisherLatvijas Universitāte
dc.rightsinfo:eu-repo/semantics/openAccess
dc.subjectVides zinātne
dc.subjectEiropas zaļais kurss
dc.subjectemisiju tirdzniecības sistēma
dc.subjectatjaunojamie energoresursi
dc.subjectbiomasa
dc.subjectilgtspēja
dc.titleAtjaunojamā kurināmā sertifikācijas shēmas un to loma siltumnīcefekta gāzu emisiju tirdzniecības sistēmā
dc.title.alternativeRenewable fuel certification schemes and their role in the greenhouse gases emissions trading system
dc.typeinfo:eu-repo/semantics/masterThesis


Files in this item

Thumbnail

This item appears in the following Collection(s)

Show simple item record