Ūdens un energoapgādes problēmas Centrālāzijā un to ietekme uz šī reģiona valstu ekonomiku
Author
Kolosova, Anastasija
Co-author
Latvijas Universitāte. Ekonomikas un vadības fakultāte
Advisor
Šavriņa, Baiba
Date
2014Metadata
Show full item recordAbstract
Bažas par pieaugošo dzeramā ūdens trūkumu, kas saistīts gan ar klimata izmaiņām, gan ar cilvēku darbību, noved pie esošo ūdens resursu izsīkuma, ko veicina tīrā ūdens ekosistēmas piesārņojums un degradācija, kā arī nekontrolējama urbanizācija un izmaiņas zemes izmantošanā.
Cīņa par ūdens resursiem Centrālāzijā arvien vairāk saasinās, kas tikai pastiprina jau pastāvošo saspīlētību reģionā. Iedzīvotāju skaits Centrālāzijā pieaug, strauji pietrūkst ūdens resursu lauksaimniecības, apdzīvotu vietu, rūpniecības attīstības vajadzībām. Saglabājoties esošajām ekonomiskajām un sociālajām tendencēm, ūdens deficīts pieaugs, izraisot konfliktu palielināšanos.
Maģistra darba mērķis ir izpētīt ūdens un energoapgādes problēmu ietekmi uz Centrālāzijas valstu ekonomiku. Darba uzdevums ir apskatīt iespējamos problēmu risinājumus un izveidot Centrālāzijas valstu ekonomiskos scenārijus.
Atslēgvārdi: ierobežotie resursi, pieaugošās vajadzības, ilgtspējīga attīstība, infrastruktūra, ūdens deficīts Concerned about the growing shortage of drinking water, which is related to both climate change and human activities, leading to the depletion of water resources, promoting clean water pollution and ecosystem degradation, uncontrollable urbanization and changes in land use.
Population is growing rapidly in Central Asia, fast short of water resources for agriculture, settlement, industrial development needs. Remaining current economic and social trends, the water deficit will grow, leading to an increase in conflict.
The aim of Master’s thesis is to study the water and energy problems impact on the economy of the Central Asian countries. Thesis task is to look at possible problems solutions and create economic scenarios of Central Asian countries.
Key words: limited resources, increasing needs, sustainable development, infrastructure, water deficit