Kuldīgas Galvenās bibliotēkas vēsture no 1946. gada līdz 2010. gadam
Автор
Iļjina, Vineta
Co-author
Latvijas Universitāte. Sociālo zinātņu fakultāte
Advisor
Zanders, Viesturs
Дата
2012Metadata
Показать полную информациюАннотации
Pētījuma mērķis ir atspoguļot Kuldīgas Galvenās bibliotēkas attīstības gaitu no 1946. līdz 2010.gadam, kā arī apskatīt, kā bibliotēka ir darbojusies no tās dibināšanas 1920.gadā līdz Otrajam pasaules karam.
Maģistra darba ietvaros aplūkota bibliotēkas spēja iekļauties sava laika sociāli ekonomiskajā realitātē, noskaidrota tās nozīme cilvēku garīgās pasaules bagātināšanā, kā arī cik lielā mērā bija jūtams valsts un pašvaldības atbalsts kultūrai.
Darba izstrādei izmantota informācija un dati, kas atrodami publikācijās periodiskajos izdevumos, grāmatās, elektroniskajos resursos, kā arī Kuldīgas Galvenās bibliotēkas novadpētniecības arhīvā. The purpose of this research is to reflect Kuldiga Central Library development process from 1946 till 2010, as well as to review, how library worked from its establishment in 1920 till World War II.
In Master’s thesis described the possibility of the library to fit “those times” socioeconomic reality, defined its significance in human mental life enrichment process and also showed how government and municipality supported the culture.
The research draws on information and data collected from periodical publications, books, electronic resources as well as Kuldiga Central Library local history archive.