Saeimas deputātu politisko frakciju maiņa kā pārvēlēšanu ietekmējošs faktors
Автор
Mūrnieks, Juris
Co-author
Latvijas Universitāte. Sociālo zinātņu fakultāte
Advisor
Kalniņš, Valts
Дата
2010Metadata
Показать полную информациюАннотации
Maģistra darba tēma ir: Saeimas deputātu politisko frakciju maiņa kā pārvēlēšanu ietekmējošs faktors. Šī tēma ir aktuāla, jo deputātu politiskās pārliecības un ar to saistītā frakciju maiņa ir salīdzinoši bieža parādība Latvijas Republikas Saeimā. Tas var būt viens no faktoriem, kas ietekmē sabiedrības uzticēšanos politiskajām partijām un Saeimai. Šī tēma nav pētīta.
Darba hipotēze – Saeimas deputātu politisko frakciju maiņa neietekmē viņu pārvēlēšanu.
Darba mērķis ir izmantojot pieejamo teorētisko literatūru un izanalizējot avotu materiālu pierādīt, ka Latvijas Republikas Saeimas deputātu politiskās piederības maiņa neietekmē viņu pārvēlēšanu un iespējamo turpmāko politisko karjeru.
Maģistra darba uzdevumi ir iepazīties ar pieejamo teorētisko literatūru, kā arī apkopot un matemātiski apstrādāt, izanalizēt un atbilstoši strukturēt avotu materiālus. Veicot izvirzītos uzdevumus tika pielietotas šādas pētniecības metodes – literatūras studijas un analīze, statistikas materiālu pētīšana, analīze, apkopošana un salīdzināšana.
Maģistra darbs sastāv no satura rādītāja, ievada, teorētiskās daļas, ko veido divas nodaļas, zinātniski pētnieciskās daļas ar četrām nodaļām un apakšnodaļām, kā arī secinājumiem, izmantoto avotu un literatūras saraksta, kopsavilkuma angļu valodā un četriem pielikumie. Darbā izmantoti arī grafiski attēli.
Veicot izvirzītos darba uzdevumus un tika iegūti darba mērķim atbilstoši pētījuma rezultāti. Tie dod iespāju secināt, ka Saeimas deputātu frakciju maiņa ietekmē viņu atkārtoto pārvēlēšanu, tātad izvirzītā hipotēze ir nepareiza. The theme of this master thesis is: The change of political fractions by deputies of Saeima as the factor influencing pre-elections. This theme is a matter of current interest in Latvia because the change of political membership by deputies is one of the factors influencing the society’s confidence in our parliament, politicians and political parties. The poll results of recent years show that society’s confidence in Saeima is decreasing rapidly, therefore it is more difficult to make and carry out necessary but perhaps unpopular decisions. A widespread opinion in our society is that Saeima deputies easily change their political membership according to their own interests, moreover, it does not influence their being re-elected repeatedly.
The author of this master thesis propounds the hypothesis that the change of political fractions by deputies of Saeima does not influence their re-election.
The results obtained allow to draw the conclusion that the hypothesis propounded by the author of this master thesis is wrong. The purpose of the work has been achieved and the tasks in the aggregate fulfilled.