Labvēlīga mikrovide uzņēmumā kā darbinieku piesaisti veicinošs faktors : firmas Transcom Worldwide Latvia piemērs
Author
Zariņa, Dagnija
Co-author
Latvijas Universitāte. Sociālo zinātņu fakultāte
Advisor
Tisenkopfs, Tālis
Date
2006Metadata
Show full item recordAbstract
Mana bakalaura darba tēma ir „Labvēlīga mikrovide kā darbinieku piesaisti veicinošs faktors: firmas Transcom World Wide Latvia piemērs”.
Darba mērķis ir:
1.noskaidrot, kas veido labvēlīgu mikrovidi;
2.noskaidrot, kuri būtu tie motīvi, kas piesaista darbiniekus iesaistīties darba procesā konkrētā uzņēmumā.
Attiecīgā pētījuma objekts ir darbinieki no diviem dažādiem uzņēmumiem. Viens no uzņēmumiem ir Transcom Worldwide Latvia un otrs - pirmskolas izglītības iestāde (bērnudārzs).
Darbs sastāv no divām daļām: teorētiskās un empīriskās. Teorētiskajā daļā tiek aplūkoti galvenie jēdzieni (motivācija, darba kultūra) un motivācijas teorijas. Motivācija ir sevis vai citu cilvēku pamudināšana noteiktai darbībai, lai sasniegtu savu mērķi. Darba kultūra ir dažādu pārliecību, nostāju, pieņēmumu un atziņu kopums organizācijā, kas nosaka, kā darbinieku uzvedību, tā arī darbu izpildes pieņēmienus.
Empīriskajā daļā, izmantojot kvantitatīvo un kvalitatīvo socioloģisko metodi, tiek veiktas 6 intervijas un noanketēti 100 darbinieki no abiem uzņēmumiem. Darba pielikumā var aplūkot dažu interviju transkriptus un iegūto anketu rezultātus, kas ir attēloti grafiku veidā.
Ar iegūto socioloģisko informāciju tika pārbaudīta darba izvirzītā hipotēze, ka labvēlīga mikrovide piesaista darbiniekus. My bachelor works theme is „Favorable microenvironment as a factor stimulating employee recruitment in an enterprise: an example of company Transcom Worldwide Latvia”.
Work goals:
1.To find out what makes good microenvironment,
2.To find out what would be reasons, why employers want to take part in job process at company.
The correspondents of that research project are employers from two companies. One of these companies is Transcom Worldwide Latvia and the other is preschool education institution.
This work has two parts: theoretical and empirical. The theoretical part deals with main concept of motivation the culture of work and theories of motivation. Motivation is myself or other people stimulating for determinate operation to reach the goal. The culture of work is various convictions, positions, concessions and cognitions totality in organization, what determinate employers operation and work performance mode.
At empiric part I used quantitative and qualitative sociological methods and took 6 interviews and take survey from 100 employers from both organizations. In work addendum you can examine some of interviews and results from surveys, what are situated in graphic.
With the help of the acquired information I provided the hypothesis, that favorable environment attract employers.