Vecmeitu ballīte kā pirmslaulību rituāls
Author
Tihomirova, Inga
Co-author
Latvijas Universitāte. Sociālo zinātņu fakultāte
Advisor
Bela, Baiba
Date
2008Metadata
Show full item recordAbstract
Vecmeitu ballīte ir notikums, ko meitenes mēdz rīkot pirms gaidāmām kāzām sev vai draudzenēm.
Autores darba mērķis un uzdevumi bija izpētīt socioloģijā vēl neapskatītu tēmu. Noskaidrot kā vecmeitu ballīti svinēja gadsimtos pirms mūsdienām mūsu kaimiņvalstī Krievijā, kā vecmeitu ballīte tiek svinēta mūsdienās, atrast kopīgās vai atšķirīgās vecmeitu ballītē un mijiedarbības rituāla vai spēles iezīmes. Galvenais uzdevums bija iepazīties ar visu dokumentārajos avotos pieejamo informāciju par rituālu, vecmeitu ballīti un kāzām.
Lai noskaidrot darbā izvirzītos uzdevumus, autore veica intervijas ar vecmeitu ballītes dalībniekiem, novēroja vienu no vecmeitu ballītēm, kurā piedalījās pati.
Interviju un novērojumu rezultāti liecina par faktu, ka vecmeitu ballītē ir saskatāmas socioloģijas teorētiķu mijiedarbības rituāla un spēles iezīmes. Respondenti sniedza ļoti spilgtus izklāstus par notiekošo vecmeitu ballītēs. Spinster’s party is an event that girls use to organize before their marriage for themselves or for their girl-friends.
The goal and the objectives of the paper were to research on the theme not yet analyzed in sociology. To find out how spinster’s party was celebrated centuries before in our neighboring country – Russia, and how it is being celebrated nowadays, to find common and different features between the theory of spinster’s party and theory of interaction ritual or theory of game. The main goal was to get acquainted with the available information on ritual, spinster’s party and marriage itself in the documentary sources.
To reach the goal of the research paper, the author has carried out the interviews with people who took part in spinster’s party, and made observations about one spinster’s party the author of the paper herself took part in.
The results of the interview and personal observations prove that in spinster’s parties the sociology researchers’ features of interaction ritual and game can be traced. Respondents gave very colorful accounts on the activities in spinster’s parties.
Respondents gave very colorful accounts on the activities in spinster’s parties.