Priekšapmaksas mobilo sakaru karšu "Okarte" un "Zelta Zivtiņa" reklāmas komunikācijas efekti auditorijā
Author
Maklakova, Anna
Co-author
Latvijas Universitāte. Sociālo zinātņu fakultāte
Advisor
Seņkāne, Silva
Date
2010Metadata
Show full item recordAbstract
Pētnieciskā darba tēma ir – priekšapmaksas mobilo sakaru karšu „Zelta Zivtiņa” un „O Karte” reklāmas komunikācijas efekti auditorijā.
Darba ietvaros autore cenšas izpētīt kāda ir auditorijas reakcija uz „ZZ” un „OK” salīdzinošajām reklāmām – vai un kādas reklāmas auditorija pamanīja, kuros medijos tās tika redzētas, vai reklāmas likās pārliecinošas un izmainīja auditorijas attieksmi pret „ZZ” un „OK”.Pētījuma mērķis ir izanalizēt „O Kartes” un „Zelta Zivtiņas” medijos atspoguļotās reklāmas, kas iznāca 2010. gadā laikā no februāra līdz martam, kā arī uzzināt un aplūkot šo reklāmu efektus uz auditoriju, auditorijas attieksmi un informētību. Lai mērķi sasniegtu, tiek aplūkoti vairāki interneta portāli, kā arī aptaujāti 100 dažāda vecuma un dzimuma auditorijas pārstāvji.Iegūtie rezultāti liecina, ka lielākā daļa auditorijas pamanīja visas medijos demonstrētās „OK” un „ZZ” reklāmas, taču tās nelikās pārliecinošas, un, lielākajai daļai aptaujāto, viedoklis par reklamējamo preci nemainījās vai pasliktinājās.
Atslēgvārdi: zelta zivtiņa, o karte, efekti, auditorijas attieksme, reklāmu karš The topic of this Paper is “O Karte” and “Zelta Zivtiņas” public’s communication effects of advertisements”.
In the course of study author tries to explore audiences reaction to “Zelta Zivtiņa’s” and “O Karte’s” comparative advertisements – did audience noticed them at all, did these advertisements seem convincing and did they change audiences attitude toward “ZZ” and “OK”.Aim of this research is to analyze “O Karte’s” and “Zelta Zivtiņa’s” comparative advertisements published in media this year, in period of February to March. Also, to analyze the effects of these advertisements on audience, audiences attitude and awareness. To do so, author explored several medias and inquired 100 people, different sex and age. Attained results proclaim, that most part of audience noticed “ZZ” and “OK” advertisements, but they didn’t seem convincing and believable to them. Most part of respondents also declared, that their opinion about “ZZ” and “OK” grew worse or didn’t change at all.
Key words: zelta zivtiņa, o karte, effects, audiences attitude, ad war