Valsts pārvaldes un pašvaldību sadarbība 21. gadsimtā
Author
Daniels, Mārtiņš
Co-author
Latvijas Universitāte. Sociālo zinātņu fakultāte
Advisor
Reinholde, Iveta
Date
2009Metadata
Show full item recordAbstract
Valsts pārvaldes un pašvaldību sadarbība 21.gadsimtā.
Problēma - noteica, ka 2002.gadā pieņemtais „Valsts pārvaldes iekārtas likums” nosaka, ka visai Latvijas valsts pārvaldei ir jādarbojas vienotā sistēmā. Bet tas šobrīd Latvijā tā nav, jo vēl 21.gadsimtā valsts pārvalde darbojas atsevišķi no pašvaldībām. Līdz ar to tiešās valsts pārvaldes iestādes nedarbojas vienotā sistēmā ar pašvaldību iestādēm. Neesošā sistēma neveicina, ka tiek taupīti un efektīvi tiktu izmantoti valsts budžeta resursi.
Hipotēze - Latvijas Republikas normatīvo aktu bāze nav vienota, tādēļ nav izteikta decentralizācijas tendence.
Pētījuma mērķis – teorētiski pamatot decentralizāciju un empīriski izpētīt normatīvo aktu bāzi attiecībā uz valsts pārvaldi un pašvaldībām, kā arī izpētīt sadarbības iespējas, kas pastāv starp Latvijas tiešo valsts pārvaldi un pašvaldībām. Cooperation of public sector and municipalities in 21th century
Problem - stated that in 2002, adopted "the State Administration Structure Law" states that all of Latvia's public administration has to act in a unified system. But it is now Latvia is not so, since even the 21st century public administration operates separately from local government. Consequently, the direct public administration institutions are not running a single system, with local authorities. Absence of a system does not encourage that saves and effectively used to meet the state budget resources.
Hypothesis - Republic of Latvia laws and regulations of base is not unified, therefore, is not expressed in the decentralization trend.
Aim - theoretically justified and empirically explore the decentralization legislative framework for state administration and municipalities, as well as to explore possibilities for cooperation that exist among the direct public administration and local government.