Show simple item record

dc.contributor.advisorPuķītis, Aldis
dc.contributor.authorBaharevs, Artjoms
dc.contributor.otherLatvijas Universitāte. Medicīnas fakultāte
dc.date.accessioned2016-07-06T01:04:36Z
dc.date.available2016-07-06T01:04:36Z
dc.date.issued2016
dc.identifier.other52549
dc.identifier.urihttps://dspace.lu.lv/dspace/handle/7/34266
dc.description.abstractIZS ir raksturīga intermitējoša gaita, tāpēc šos slimniekus ir nepieciešams izvērtēt bieži un precīzi. Diemžēl ar invazīvām metodēm slimības aktivitāte tiek izvērtēta pārāk reti, tāpēc ir nepieciešami minimāli invazīvi biomarķieri, kurus kombinējot ar citiem diagnostiskajiem kritērijiem varētu efektīvi izvērtēt un kontrolēt IZS slimības aktivitāti Darba mērķis bija noteikt seruma amiloīda A (SAA) saistību ar klīniskajiem, endoskopiskajiem kritērijiem un laboratoriskajiem mērījumiem pacientiem ar IZS aktīvajā un neaktīvajā slimības fāze. Viena centra prospektīvā pilot pētījumā tika iesaistīti 37 pacienti, 15 pacienti ar KS un 22 pacienti ar ČK. Tika noteikti SAA līmeņi ČK un KS grupās aktīvajās un neaktīvajās grupās un tika meklēta korelācija ar klīniskajiem, endoskopiskajiem indeksiem un CRO. Rezultāti parāda, ka SAA, ir nozīmīgi palielināts IZS aktīvās slimības grupās un ir atrasta korelācija ar klīniskajiem un endoskopiskajiem indeksiem un CRO.
dc.description.abstractIBD is characterised with intermittent course, that is why IBD patients have to be assessed more frequently and accurately, but we dont’t have the ability to perform invasive procedures often enough. There is a need for minimally invasive biomarkers, that could be used in combination with other tools to evaluate disease activity in IBD patients more effectively. Aim of the study was to find correlation of SAA with with disease activity scores and laboratory data in patients with IBD. In prospective single-center pilot study 37 patients were enrolled, 15 patients with CD and 22 patients with UC were included . SAA levels were assesed in UC and CD active and non active disease phases. Corellation was evaluated with clinical, endoscopic indices and CRP. Preliminary results showed that the serum amyloid A was significantly elevated in active disease phases and there is a direct correlation with CRP, endoscopic Mayo subscore and CDAI.
dc.language.isolav
dc.publisherLatvijas Universitāte
dc.rightsinfo:eu-repo/semantics/openAccess
dc.subjectMedicīna
dc.subjectseruma amiloīds A
dc.subjectbiomarķieris
dc.subjectslimības aktivitāte
dc.subjectčūlainais kolīts
dc.subjectKrona slimība
dc.titleSeruma amiloīda A līmeņa korelācija ar slimības aktivitāti pacientiem ar iekaisīgajām zarnu slimībām
dc.title.alternativeSerum amyloid A level correlation with disease activity in patients with inflammatory bowel diseases
dc.typeinfo:eu-repo/semantics/bachelorThesis


Files in this item

Thumbnail

This item appears in the following Collection(s)

Show simple item record