• English
    • Latviešu
    • Deutsch
    • русский
  • Help
  • English 
    • English
    • Latviešu
    • Deutsch
    • русский
  • Login
View Item 
  •   DSpace Home
  • B4 – LU fakultātes / Faculties of the UL
  • A -- Ekonomikas un sociālo zinātņu fakultāte / Faculty of Economics and Social Sciences
  • Bakalaura un maģistra darbi (BVEF) / Bachelor's and Master's theses
  • View Item
  •   DSpace Home
  • B4 – LU fakultātes / Faculties of the UL
  • A -- Ekonomikas un sociālo zinātņu fakultāte / Faculty of Economics and Social Sciences
  • Bakalaura un maģistra darbi (BVEF) / Bachelor's and Master's theses
  • View Item
JavaScript is disabled for your browser. Some features of this site may not work without it.

Demogrāfiskās struktūras pārmaiņu ietekme uz ekonomikas augsmi

Thumbnail
View/Open
303-60030-Spruge_Elina_es15027.pdf (1.291Mb)
Author
Sprūģe, Elīna
Co-author
Latvijas Universitāte. Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte
Advisor
Gulbe, Māra
Date
2017
Metadata
Show full item record
Abstract
Darba mērķis ir noskaidrot dažādu vecuma grupu īpatsvara pārmaiņu ietekmi uz ekonomikas augsmi un to ietekmējošajiem kanāliem. Pētījumā ir veikta paneļa datu regresijas analīze pasaules valstu, augstu ienākumu un zemu, vidēji zemu ienākumu valstu grupām laika periodā no 1990.– 2015.gadam. Demogrāfiskās struktūras pārmaiņas ietekmē augsmi tieši ar produktivitātes kanālu, un nav novērojama nozīmīga ietekme uz kapitālu un cilvēkkapitālu. Iedzīvotāju īpatsvara pieaugums vecuma grupā līdz 19 gadiem atstāj spēcīgu un negatīvu ietekmi uz ekonomikas augsmi un produktivitāti, nākamjās trīs demitgadēs samazinājums šīs vecuma grupas īpatsvarā varētu atstāt 0.26% gadā pozitīvu ietekmi uz izlaidi. 60 un vairāk gadu vecuma grupas īpatsvara nozīme nav tieši interpretējama, tomēr sabiedrības novecošanās ir viens no būtiskākajiem izaicinājumiem nākotnē.
 
This paper examines how demographic change impacts economic growth and its channels. Panel data regression includes all countries, high income and middle low, low income countries sampling from 1990– 2015. Demographic change impacts economic growth via productivity channel and there is no significant impact on capital and human capital. Increase in the share of population aged till 19 years has strong negative impact on growth and productivity. During the next three decades decrease in the share of population aged till 19 years could positively impact economic growth by approximately 0.26% annually. The group above 60 age has ambigous effect. However society ageing is essentially one of the future`s top challenges to deal with.
 
URI
https://dspace.lu.lv/dspace/handle/7/36434
Collections
  • Bakalaura un maģistra darbi (BVEF) / Bachelor's and Master's theses [8528]

University of Latvia
Contact Us | Send Feedback
Theme by 
@mire NV
 

 

Browse

All of DSpaceCommunities & CollectionsBy Issue DateAuthorsTitlesSubjectsThis CollectionBy Issue DateAuthorsTitlesSubjects

My Account

Login

Statistics

View Usage Statistics

University of Latvia
Contact Us | Send Feedback
Theme by 
@mire NV