Show simple item record

dc.contributor.advisorOzola, Antra
dc.contributor.authorPallo, Darja
dc.contributor.otherLatvijas Universitāte. Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte
dc.date.accessioned2023-09-04T09:12:23Z
dc.date.available2023-09-04T09:12:23Z
dc.date.issued2023
dc.identifier.other93064
dc.identifier.urihttps://dspace.lu.lv/dspace/handle/7/62460
dc.description.abstractDarjas Pallo darbs “Mazākumtautību izglītības iestāžu vadības atbalsts pedagogiem Rīgā, pārejot uz mācībām latviešu valodā” sastāv no teorētiskās un praktiskās daļas. Darba mērķis ir pamatojoties uz pasaulē veiktiem pētījumiem par darbu ar skolēniem lingvistiski neviendabīgā klasē, izstrādāt rīcības plānu skolu administrācijai, lai nodrošinātu pedagogu sagatavošanos pārējai uz mācībām tikai latviešu valodā, sākot ar 2023.mācību gada 1.septembri. Izpētes rezultātā tika izstrādāts konkrēts rīcības plāns, kas palīdzes nodrošinātu Rīgas pedagogu sagatavošanos pārējai uz mācībām tikai valsts valodā un līdz ar to darbam lingvistiski neviendabīgā vidē. Darba gaitā tika apkopota teorija par bilingvālo izglītību, skolotāju profesionālās pilnveides iespējam, vajadzībām un tālākizglītības piedāvājumu Latvijā. Praktiskajā daļā tika veikts pētījums par skolotāju vajadzībām, pārejot uz mācībām tikai valsts valodā, tajā skaitā nepieciešamo metodisko atbalstu un tālākās profesionālas pilnveides vajadzības skolotāju efektīvam darbam saskaņā ar grozījumiem Izglītības likumā.
dc.description.abstractDarjas Pallo's work "School Management Support to Teachers of Minority education Institutions in Riga during the transition to Education in Latvian Language" consists of a theoretical and practical part. The aim of the work is to analyse and summarise the literature and conducted research on the professional development needs of teachers in a situation where it is necessary to ensure the transition to teaching only in Latvian language starting from September 1, 2023. As a result of the analysis, a specific action plan was developed, which will help to ensure the preparation of teachers for the work only in the national language and, therefore, to work in a linguistically diverse environment. In the course of the work, the theory of bilingual education, opportunities for professional development of teachers, needs and further education offer in Latvia was summarized. In the practical part, a study was conducted on the needs of teachers transitioning to teaching only in the national language, including the necessary methodological support and further professional development needs for effective work of teachers in accordance with the amendments to the Education Law.
dc.language.isolav
dc.publisherLatvijas Universitāte
dc.rightsinfo:eu-repo/semantics/openAccess
dc.subjectIzglītības zinātnes
dc.subjectmazākumtautību izglītības programmas
dc.subjectlatviešu valoda
dc.subjectbilingvālā izglītība
dc.subjectlingvistiski neviendabīga vide
dc.subjectprofesionālā pilnveide
dc.titleMazākumtautību izglītības iestāžu vadības atbalsts pedagogiem Rīgā, pārejot uz mācībām latviešu valodā
dc.title.alternativeSchool Management Support to Teachers of Minority Educational Institutions in the Transition to Education in Latvian Language
dc.typeinfo:eu-repo/semantics/masterThesis


Files in this item

Thumbnail

This item appears in the following Collection(s)

Show simple item record