Show simple item record

dc.contributor.advisorGaile, Ilze
dc.contributor.authorKramorenko, Marija
dc.contributor.otherLatvijas Universitāte. Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte
dc.date.accessioned2023-09-06T01:02:53Z
dc.date.available2023-09-06T01:02:53Z
dc.date.issued2023
dc.identifier.other95575
dc.identifier.urihttps://dspace.lu.lv/dspace/handle/7/64090
dc.description.abstractŠī bakalaura darba ietvaros ir apskatīta diferencēta pieeja, kā atbalsts skolēniem ķīmijas mācību procesā un kā diferenciācija palīdz pilnveidot skolēnu motivāciju mācīties ķīmiju. Lai izvērtētu skolēnu zināšanas un prasmes, uzsakot darbu, veikta skolēnu aptauja, ekspertu un autores pašizvērtējums un pēc iegūtiem rezultātiem izveidoti diferencēti uzdevumi un izvēlēti atbilstoši paņēmieni. Praktiskajā daļā veikta uzdevumu un dažādu metodisko paņēmienu izmēģināšana, stundu novērošana, izvērtēšana un izstrādāti metodiskie materiāli (stundas plāni, uzdevumi, testi, pārbaudes darbi). Novērošana veikta ar mērķi noskaidrot un analizēt, kā izveidotie diferencētie uzdevumi atbilst skolēnu vecumposmam un interesēm, vai tiek ņemtas vērā skolēnu iepriekšējās zināšanas, vajadzības utt. Uzdevumi atlasīti pēc grūtības pakāpes (Blūma, Solo taksonomija).
dc.description.abstractAs part of this bachelor's paper, a differentiated approach has been considered on how to support students in chemistry studies and how differentiation helps to improve students' motivation to learn chemistry. In order to evaluate students' knowledge and skills, a survey among students, self-evaluation of experts and authors has been carried out, and differentiated tasks have been established after the results obtained and appropriate techniques have been chosen. Testing of tasks and different methodological techniques, observation of hours, evaluation and developed methodological materials (lesson plans, tasks, tests) have been performed in the practical part. The observation was carried out with the aim of finding out and analyzing how the created differentiated tasks correspond to the age and interests of the students, whether the students' previous knowledge, needs, etc. are taken into account. The tasks are selected according to the level of difficulty (Bloom, Solo's taxonomy).
dc.language.isolav
dc.publisherLatvijas Universitāte
dc.rightsinfo:eu-repo/semantics/openAccess
dc.subjectIzglītības zinātnes
dc.subjectdiferencēšanas paņēmieni
dc.subjectdiferenciācijas veidi
dc.subjectdažādas grūtības pakāpes uzdevumi
dc.subjectķīmijas mācību process
dc.subjectatbalsts skolēniem
dc.titleDiferencēta pieeja skolēnu atbalstam ķīmijas mācību procesā pamatskolā tēmā “Kā iegūst un izmanto metālus?”
dc.title.alternativeA differentiated approach to student support in the process of chemistry learning in primary school under the topic “How to obtain and use metals?”
dc.typeinfo:eu-repo/semantics/bachelorThesis


Files in this item

Thumbnail

This item appears in the following Collection(s)

Show simple item record