Zur Kurzanzeige

dc.contributor.advisorKoļesovs, Aleksandrs
dc.contributor.authorRoderts, Ansis
dc.contributor.otherLatvijas Universitāte. Izglītības zinātņu un psiholoģijas fakultāte
dc.date.accessioned2025-05-27T01:06:12Z
dc.date.available2025-05-27T01:06:12Z
dc.date.issued2024
dc.identifier.other99805
dc.identifier.urihttps://dspace.lu.lv/dspace/handle/7/68088
dc.description.abstractBakalaura darba mērķis bija pārbaudīt apzinātības saistības ar uztverto atsaukšanos un apmierinātību ar romantiskajām attiecībām no abu partneru skatu punkta. Balstoties uz pētījumos apstiprinātajām saistībām starp apzinātību un uztverto atsaukšanos, starp apzinātību un apmierinātību ar attiecībām un starp uztverto atsaukšanos un apmierinātību ar attiecībām, tika prognozētas pozitīvas saistības starp minētajiem konstruktiem gan indivīda līmenī, gan diādiskajā perspektīvā. Pētījumā piedalījās 33 heteroseksuāli pāri, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā. Dalībnieki Google Forms platformā aizpildīja elektronisku anketu, kurā bija apvienotas Apzinātība pāru attiecībās skala, Uztvertā partnera atsaukšanās skala un Attiecību novērtēšanas skala, kas mērīja apmierinātību ar attiecībām. Pētījuma rezultāti atklāja, ka visas saistības starp attiecību apzinātību, uztverto atsaukšanos un apmierinātību ar attiecībām indivīda līmenī ir statistiski nozīmīgas. Apstiprinājās arī sievietes apzinātības saistība ar vīrieša uztverto sievietes atsaukšanos un vīrieša apmierinātību ar attiecībām, kā arī vīrieša apzinātība ar sievietes uztverto vīrieša atsaukšanos. Netika pierādīta saistība starp vīrieša apzinātību un sievietes apmierinātību ar attiecībām.
dc.description.abstractThe aim of the thesis was to examine the associations of mindfulness with perceived responsiveness and romantic relationship satisfaction from the perspective of both partners. Based on the previously confirmed associations in the studies between mindfulness and perceived responsiveness, between mindfulness and relationship satisfaction, and between perceived responsiveness and relationship satisfaction, positive association were predicted between the mentioned constructs both at the individual level and in the dyadic perspective. 33 heterosexual couples living in the same household participated in the study. Participants filled out an electronic questionnaire on Google Forms that combined the Mindfulness in Couple Relationship Scale, the Perceived Partner Responsiveness Scale, and the Relationship Assessment Scale, which measured relationship satisfaction. The results of the study revealed that all associations between relationship mindfulness, perceived responsiveness, and relationship satisfaction at the individual level were statistically significant. The correlation of women’s mindfulness with men’s perceived women responsiveness and satisfaction with the relationship of men, as well as men’s mindfulness and women’s perceived men’s responsiveness, was also confirmed. No association was found between men’s mindfulness and relationship satisfaction of women.
dc.language.isolav
dc.publisherLatvijas Universitāte
dc.rightsinfo:eu-repo/semantics/openAccess
dc.subjectPsiholoģija
dc.subjectAttiecību apzinātība
dc.subjectapzinātība
dc.subjectuztvertā atsaukšanās
dc.subjectapmierinātība ar attiecībām
dc.titleAttiecību apzinātības saistība ar uztverto partnera atsaukšanos un apmierinātību ar attiecībām
dc.title.alternativeThe Mindfulness in Couples Relation to Perceived Partner Responsiveness and Relationship Satisfaction
dc.typeinfo:eu-repo/semantics/bachelorThesis


Dateien zu dieser Ressource

Thumbnail

Das Dokument erscheint in:

Zur Kurzanzeige