Показать сокращенную информацию

dc.contributor.advisorKjakste, Aleksandra
dc.contributor.authorSafkulijeva, Ramona
dc.contributor.otherLatvijas Universitāte. Ekonomikas un sociālo zinātņu fakultāte
dc.date.accessioned2025-05-27T01:06:40Z
dc.date.available2025-05-27T01:06:40Z
dc.date.issued2024
dc.identifier.other103062
dc.identifier.urihttps://dspace.lu.lv/dspace/handle/7/68186
dc.description.abstractŠī darbā nosaukums ir Krievvalodīgo un latviski runājošo Latvijas iedzīvotāju viedoklis par sievietēm politikā. Šī darba galvenā problēma ir tā, ka sievietes Latvijā ir nepietiekami pārstāvētas kā politiskās līderes. Publiskās debatēs joprojām var dzirdēt izteikumus, kas piesātināti ar seksismu un necienīgu attieksmi pret sievietēm. Vēstures gaitā pret sievietēm ir bijusi atšķirīga attieksme un 4 feminisma viļņu laikā tika izvirzīti noteikti mērķi, kas ir jāsasniedz- no balsstiesībām līdz cīņai par vienādu atalgojumu. Pētījums koncentrējas uz vīriešu, Latvijas iedzīvotāju - gan latviešu, gan krievvalodīgo - viedokļiem, kā arī tiek analizēti stereotipi par sievietēm politiķēm. Darba teorētiskajā daļā tika aplūkots sievietes tēls vēstures gaitā, kā arī tādas teorijas kā feminisms un seksisms. Darba empīriskajā daļā tika veiktas fokusa grupas un intervijas ar sievietēm politiķēm.
dc.description.abstractThe title of this paper is The Opinion of the Russian-speaking and Latvian-speaking population of Latvia about women in politics. The main problem with this work is that women in Latvia are underrepresented as political leaders. In public debates, one can still hear statements that are imbued with sexism and disrespectful attitudes towards women. Throughout history, women have been treated differently and during the 4 waves of feminism, certain goals were set that must be achieved - from the right to vote to the fight for equal pay. The study focuses on the opinions of men, residents of Latvia - both Latvian-speaking and Russian-speaking, and analyzes stereotypes about women who are involved in politics. In the theoretical part of the paper, the image of women in the course of history, as well as theories such as feminism and sexism, were examined. In the empirical part of the paper focus groups and interviews with women politicians were conducted.
dc.language.isolav
dc.publisherLatvijas Universitāte
dc.rightsinfo:eu-repo/semantics/openAccess
dc.subjectPolitikas zinātne
dc.subjectkrievvalodīgā sabiedrība Latvijā
dc.subjectfokusa grupa
dc.subjectintervijas ar politiķēm
dc.subjectfeminisms
dc.subjectdzimums
dc.titleKrievvalodīgo un latviski runājošo Latvijas iedzīvotāju viedoklis par sievietēm politikā
dc.title.alternativeThe Opinion of the Russian-speaking and Latvian-speaking population of Latvia about women in politics
dc.typeinfo:eu-repo/semantics/bachelorThesis


Файлы в этом документе

Thumbnail

Данный элемент включен в следующие коллекции

Показать сокращенную информацию