Veselīgs dzīvesveids: 12. klases skolēnu paradumi
Autor
Rodziņa, Inga
Co-author
Latvijas Universitāte. Sociālo zinātņu fakultāte
Advisor
Rasnača, Līga
Datum
2010Metadata
Zur LanganzeigeZusammenfassung
Veselīgs dzīvesveids tiek ņemts par pamatu indivīda veselībai. Par tādu vērtību kā veselība, lielākā daļa indivīdi sāk domāt tad, kad jau ir sākušās kādas veselības problēmas un tas visbiežāk ir cilvēkiem gados, tāpēc par veselību ir jāsāk domāt un rūpēties laicīgi.
Mana bakalaura darba tēma ir „Veselīgs dzīvesveids- 12. klases skolēnu paradumi”. Mana pētījuma mērķis ir noskaidrot tieši jauniešu- 12. klases skolēnu- veselīga dzīvesveida paradumus. Uzsvars manā pētījumā tiek likts uz trim veselīga dzīvesveida pamatprincipiem: veselība, fiziskās aktivitātes un ēšanas paradumi. Ar anketas palīdzību noskaidrošu kā jaunieši savā ikdienā iekļauj veselīga dzīvesveida paradumus, kā arī salīdzināšu mazpilsētas un galvaspilsētas jauniešu paradumus.
Bakalaura darbs sastāv no divām daļām. Pirmā daļa ir teorētiskā daļa, kurā tiek analizēta literatūra par veselīga dzīvesveida paradumiem, dzīves kvalitāti un riskiem. Pētījuma otrā daļa ir empīriskā daļa, kurā tiek veikta anketēšana, lai izzinātu un atspoguļotu 12. klases skolēnu attieksmi pret veselīga dzīvesveida paradumiem. Healthy lifestyle is taken as a base of health. About value like health most people just start to think then, when there are some problems with health and most often that happens with elderly people. That’s why about health need to think duly.
The theme of this essay is „Healthy life-style- 12th class pupil habits”. The aim of essay is to find out 12th class pupil healthy life-style habits. Accent of my essay is pointed to three healthy life-style governing principle: health, physical activities and eating habits. With the questionnaire I’ll find out how 12th class pupil include healthy life-style habits in their everyday life and also compare capital city and region city youth habits.
The essay consists of two parts. The first part is theoretical part, in which get analyzed literature about healthy life-style habits, life quality and risks. The second part is empiric part, in which with questionnaire get to know the real 12th class pupil attitude toward healthy life-style habits.