Show simple item record

dc.contributor.advisorMartinsone, Baiba
dc.contributor.authorBondare, Marta
dc.contributor.otherLatvijas Universitāte. Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte
dc.date.accessioned2016-07-02T01:07:12Z
dc.date.available2016-07-02T01:07:12Z
dc.date.issued2016
dc.identifier.other53904
dc.identifier.urihttps://dspace.lu.lv/dspace/handle/7/32041
dc.description.abstractPētījuma mērķis ir noskaidrot vai pastāv saistība starp uztverto akadēmisko pašefektivitāti un emocionālā intelekta dažādiem aspektiem zēnu un meiteņu grupās, vai pastāv atšķirības šajās saistībās, kā arī noskaidrot vai pastāv atšķirība uztvertajā akadēmiskajā pašefektivitātē un emocionālajā intelektā zēnu un meiteņu grupās. Emocionālā intelekta mērīšanai tika izmantota Šutes emocionālā intelekta pašnovērtējuma aptauja (Schutte et al., 1998) un jauniešu pešefektivitātes mērīšanai tika izmantota Bērnu uztvertās pašefektivitātes aptaujas (Bandura, 2006) akadēmiskās pašefektivitātes skala. Pētījumā tika noskaidrots, ka pastāv statistiski nozīmīgas dzimumatšķirības starp dažādiem emocionālā intelekta aspektiem un akadēmisko pašefektivitāti, apliecinot, ka meiteņu uztvertā akadēmiskā pašefektivitāte ir saistīta ar viņu emociju uztveri, savu emociju vadīšanu, bet zēniem tā ir saistīta ar sociālajām prasmēm un emociju izmantošanu. Tika arī noskaidrots, ka meiteņu uztvertā akadēmiskā pašefektivitāte ir augstāka par zēnu. Dzimumatšķirības netika konstatētas jauniešu emocionālā intelektam. Attīstot dažādas pieejas jauniešu efektīvākai izglītošanai, kas būtu atbilstoša viņu vecumam un dzimumam pilnveidojot viņu emocionālo intelektu un akadēmisko pašefektivitāti ir nepieciešams pievērst uzmanību dzimumatšķirībām.
dc.description.abstractThe aim of this research is to find out if perceived academic self-efficacy is related to different aspects of emotional intelligence for girls and boys and if there is a difference in these relations also to find out if there is a difference in boy and girl groups in perceived academic self-efficacy and emotional intelligence. To measure the emotional intelligence Shute’s Self-Report Emotional Intelligence Test (Schutte et al., 1998) was used, and to measure academic self-efficacy Children’s Percieved Self_Efficacy Scale (Bandura, 2006) academic self-efficacy scale was used. It was discovered in the research that statistically significant gender differences exist between some of the aspects of the emotional intelligence and perceived academic self-efficacy, confirming that girl’s perceived academic self-efficacy is related to their emotion perception and regulation of emotions, but for boys it is related to their social skills and utilization of emotions. It was also discovered that girl’s showed higher results in percieved self-efficacy. There were no gender differences in emotional intelligence. Developing different educational programs for adolescents it is necessary to pay attention to the gender differences in developing their emotional intelligence and academic self–efficacy.
dc.language.isolav
dc.publisherLatvijas Universitāte
dc.rightsinfo:eu-repo/semantics/openAccess
dc.subjectPsiholoģija
dc.subjectemocionālais intelekts
dc.subjectuztvertā akadēmiskā pašefektivitāte
dc.subjectpusaudzis
dc.subjectdzimumatšķirības
dc.titleVidusskolēnu uztvertās akadēmiskās pašefektivitātes un emocionālā intelekta dažādu aspektu dzimumatšķirības
dc.title.alternativeGender Differences of Secondary School Students’ Perceived Academic Self-Efficacy and Various Aspects of Their Emotional Intelligence.
dc.typeinfo:eu-repo/semantics/bachelorThesis


Files in this item

Thumbnail

This item appears in the following Collection(s)

Show simple item record