Show simple item record

dc.contributor.advisorBiseniece, Maija
dc.contributor.authorGatiņa, Jūlija
dc.contributor.otherLatvijas Universitāte. Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte
dc.date.accessioned2018-02-03T02:02:00Z
dc.date.available2018-02-03T02:02:00Z
dc.date.issued2018
dc.identifier.other62620
dc.identifier.urihttps://dspace.lu.lv/dspace/handle/7/38213
dc.description.abstractBakalaura darba mērķis bija noskaidrot vai pastāv saistība starp jauniešu no nepilnām ģimenēm pašcieņas un tēva klātbūtni. Tika izvirzīti pētījuma jautājumi: vai pastāv atšķirības starp pašcieņu jauniešiem no pilnām un nepilnām ģimenēm; vai pastāv saistība starp paščieņu un priekšstatu par tēva iesaistīšanos bērna audzināšanā un aprūpē jauniešiem no pilnām ģimenēm. Pētījumā tika izmantotas Latvijā adaptētas aptaujas: Aptauja par tēva klātbūtni (Faher Presence Questionnaire) un Rozenberga pašcieņas aptauja. Arī tika saņemti respondenta demogrāfiskie dati. Pētījumā piedalījās 71 jaunieši, 18 - 25 gadu vecumā . Pec petījuma rezultātiem var konstātēt, ka jauniešiem no pilnām ģimenēm ir pozitīvākas jūtas pret tēvu, pozitīvāk novērtēja tēva iesaistīšanos un fizisku kontaktu ar tēvu. Jauniešiem no pilnām ģimenēm pašcieņas rādītāji ir pozitīvi saistīti ar fizisko kontaktu ar tēvu un priekšstatu par tēva nepieciešamību.
dc.description.abstractThe aim of this bachelor's work was to explore a relationship between self-esteem and father’s involvement in youth from complete and incomplete families. Following questions were raised up: are there differences between the self-esteem of young people from complete and incomplete families; whether there is a link between the self-esteem and father involvement in young people from complete and incomplete families. The study was used in Latvia adapted questionnaires: questionnaire of Father's Presence and Rosenberg self-esteem questionnaire. The respondent's demographic data was also received. This study involved 71 young people aged 18 to 25 years. The results indicate that young people from complete families have a more positive attitude towards their father, more positively appreciated the father's involvement and physical contact with their father. For young people from complete families, self-esteem rates are positively correlated with physical contact with the father and the perception of the father's need.
dc.language.isolav
dc.publisherLatvijas Universitāte
dc.rightsinfo:eu-repo/semantics/openAccess
dc.subjectPsiholoģija
dc.subjectpašcieņa
dc.subjecttēva klātbūtne
dc.subjecttēva iesaistīšana
dc.subjectpilnas un nepilnas ģimenes
dc.titleAttiecību ar tēvu pašnovertējumu saistība ar pašcieņu jauniešiem no pilnām un nepilnām gimenēm.
dc.title.alternativeSelf-assessment of the relationship with the father relation with the self-esteem of young people from full and partial families.
dc.typeinfo:eu-repo/semantics/bachelorThesis


Files in this item

Thumbnail

This item appears in the following Collection(s)

Show simple item record