Datorprogrammu un datorizēto airēšanas trenažieru CONCEPT2 pielietošana skolnieku uzmanības un motorikas attīstīšanai speciālajās skolās
View/ Open
Author
Priediens, Vilnis
Co-author
Latvijas Universitāte. Fizikas un matemātikas fakultāte
Advisor
Vītiņš, Māris
Date
2009Metadata
Show full item recordAbstract
Speciālās skolas izglītības programmā skolēniem ar garīgās attīstības traucējumiem māca informātiku. Salīdzinoši informātika ir jauns priekšmets mācību programmā. Informātikas mācību stundās, fakultatīvajās nodarbībās, konsultāciju nodarbībās izmanto jaunos mācību līdzekļus, kas balstīti IT priekšrocībām, kurus var un vajag izmantot, lai maksimāli koriģētu uztveres un motorikas traucējumus, kas ir bērniem ar attīstības traucējumiem. Uz Informācijas Tehnoloģijām balstītu mācību līdzekļu galvenā priekšrocība ir iespēja klases apstākļos realizēt kvalitatīvu individuālo darbu.
Lai mācības būtu kvalitatīvas, bērniem strādājot ar Informācijas Tehnoloģijas līdzekļiem, jāattīsta gan uztvere, gan sīkā, gan lielā motorika
Latvijā uz šodienu ir ļoti maz pētījumu par IT līdzekļu izmantošanu uztveres un motorikas attīstīšanai bērniem ar viegliem un vidēji smagiem garīgās attīstības traucējumiem.
Darba mērķis - katram skolēnam pareizi izvēlēto datorizēto programmu pielietošana, kā arī nodarbības uz airēšanas trenažiera Concept2 un tā ietekme uz uztveres un motorikas attīstību, skolēniem ar viegliem un vidēji smagiem garīgās attīstības traucējumiem.
Darba autors, kā teorētisko bāzi izmanto 22 literatūras avotus par speciālo skolu skolēnu pedagoģiski psiholoģiskajiem raksturojumiem, uztveres un motorikas attīstīšanas iespējām, darba organizāciju speciālajā skolā, IT pielietošana mācību procesā, datorizēto programmu pielietojumu speciālajā izglītībā skolēniem ar viegliem un vidēji smagiem garīgās attīstības traucējumiem.
Darbā iekļautas 4 tabulas, 23 attēli un 7 pielikumi.
Balstoties uz teorētiskajām atziņām, testiem un to rezultātu analīzi, darba ietvaros tiek pierādīts, ka attīstot lielo motoriku attīstās sīkā motorika un uzmanība, kas palīdz strādāt ar IT līdzekļiem skolēniem ar viegliem un vidēji smagiem attīstības traucējumiem „Program and computerized rowing machines Concept2 application for schoolchildrens attention and motor improving in special schools.”
Special Needs school education program for students with mental disabilities teach informatics. Comparatively Informatics is a new subject of curriculum. Informatics lessons, optional classes, counseling sessions use new teaching tools, which are based IT advantages, can and should be used to maximize the development of students and adjust the perception and motor disturbances, which develops in children with disabilities. Using information technology-based training tools in the main advantage is the possibility of school, classroom conditions to realize a quality of individual work.
To be high-quality training, children working in the Information Technology resources, to develop both the perception, both small and large tract
Latvia, as of today is very little research on the use of IT tools and perceptual motor development of children with mild and moderate mental disabilities.
The goal of each student-selected computer programs to use, as well as instruction on the Concept2 rowing simulator and its impact on the perception and motor development of students with mild and moderate mental disabilities.
The author, as a theoretical framework used 22 sources of literature about the special school students pedagogically the psychological characteristics of perception and motor development opportunities, the labor organization in special school, in IT applications in teaching, computer program uses a special education student with mild and moderate mental disabilities.
The paper includes 4 tables, 23 figures and 7 annexes.
Based on theoretical insights, the tests and their analysis of the results, the framework is demonstrated that the development of large motoriku developing small tract and attention, which helps to work with the IT resources for students with mild and moderate disabilities.