Redzes funkciju salīdzinājums presbiopiem pacientiem ar dažādu kontaktkorekciju
Автор
Daļiņina, Kristīna
Co-author
Latvijas Universitāte. Fizikas un matemātikas fakultāte
Advisor
Balgalve, Anda
Дата
2010Metadata
Показать полную информациюАннотации
Bakalaura darbs ir uzrakstīts latviešu valodā uz 41 lapas, satur 8 attēlus, 9 tabulas un 31 atsauces uz literatūras avotiem.
Darba mērķis : kvantitatīvi novērtēt redzes funkcijas binokulāri un monokulāri presbiopiem pacientiem, kuri ir koriģēti ar dažādiem kontaktkorekcijas veidiem.
Subjekti : pētījumā piedalījas 3 presbiopi miopi subjekti vecumā no 52 līdz 58 gadiem.
Metodes : pacientiem ar trīs dažādiem kontaktkorekcijas veidiem tika noteikta kontrastjutība ar Pelli-Robsona tabulu, stereoredzes slieksnis ar polarizēto stereotestu tālumā un Titmusa testu tuvumā un redzes asums
Rezultāti : pacienti, koriģēti ar monoredzes korekciju, modificēto monokorekciju un divām vienādām progresīvām kontaktlēcām tālumā spēj sasniegt redzes asumu, augstāku par 1,0. Korekcija ar divām “D lēcām” ir identiska korekcijai ar “N un D” lēcu kombināciju. Proclear MF kontaktlēcas ir piemērotas pacientiem ar augstām redzes prasībām. Ar Pelli-Robsona tabulu nomērītā kontrastjutība ir 1,92 log ± 0,09log - praktiski identiska visiem pacientiem ar katru pētījumā apskatīto kontaktkorekcijas veidu. Monokorekcijas, salīdzinot ar labāko optisko korekciju, stereoredze pazeminājās par 40 līdz 300 loka sekundēm. Pateicoties samazinātai inducētai anizometropijai, ar modificēto monokorekciju pacienti ieguva augstāku stereoredzes slieksni. Pētījuma gaitā iegūtie rezultāti korelē ar pacientu subjektīvajām sajūtām. Redzes asuma rezultātiem, kuri tika iegūti ar progresīvo kontaktlēcu korekciju, ir individuāls un slikti prognozējams raksturs.
Atslēgas vārdi : presbiopija, monoredzes korekcija, modificētā monoredzes korekcija, progresīvās kontaktlēcas Bachelor work is written in Latvian on 41 pages. It contains 8 pictures, 9 tables and 31 references of literature.
Purpose : estimate visual functions of presbiopic patients with different contact lens correction
Subjects : participated three miopic presbyops aged from 52 to 58 years.
Methods : group of three presbyopic subjects wore in succession three types of contact lens correction. Were performed estimations of contrast sensitivity using Pelli-Robson chart, stereoacuity using Titmus fly stereotest and Snellen visual acuity
Results : patients with monovision, modified monovision and correction of two same progressive contact lenses achieved visual acuity better than 1,0 at distance. Two „D lens” correction show identical resuts as combination of „N” and „D” lenses. Proclear Multifocal contacts is acceptable for patients with high visual requirement. Pelli-Robson contrast sensitivity of 1,92 log ± 0,09log was similar with all corrections under test. Stereoacuity with monovision reduced 40 to 300 seconds of arc compared with best optical correction. Subjective visual impressions of the participants have consistency with results. Progressive presbyopic contact lenses provide individual and low predictable visual acuity results.
Keywords : presbyopia, monovision, modified monovision, progressive contact lenses