Miopijas aprūpe ar oftalmiskajām lēcām
Author
Baldassari, Luca
Co-author
Latvijas Universitāte. Fizikas un matemātikas fakultāte
Advisor
Cikmačs, Pēteris
Date
2013Metadata
Show full item recordAbstract
Bakalaura darbs ir uzrakstīts angļu valodā uz 54 drukātām lapām, tas satur 9 tabulas, 4 zīmējumus un 9 grafikus. Galvenais darba mērķis ir parādīt, ka progresīvās lēcas palīdz labāk kontrolēt miopijas progresēšanu salīdzinot ar monofokālajām lēcām. Pētījums ir veikts Itālijā divām grupām pacientu vecumā no 7 līdz 10 gadiem (30 cilvēku katrā , sievietes un vīrieši). Pacientu redze tika mērīta 10 gadu garumā. Pētījums parādīja, ka vidējās refrakcijas izmaiņas pa gadiem progresīvo lēcu nēsātājiem bija ievērojami mazākas kā monofokālo briļļu nēsātājiem. Progresīvo briļļu nēsātājiem brilles bija jāmaina retāk.
Itāļu pētnieku grupa, pie kuras piederu arī es, ir izveidojusi redzes novērtēšanas un kontroles sistēmu, kas palīdz palēnināt un dažos gadījumos apturēt miopijas attīstību bērniem un pusaudžiem.
Atslēgas vārdi: miopija, redzes funkciju analīze, progresīvās lēcas, monofokālās lēcas Bachelor work is written in English on 54 printed pages, it contain 9 tables, 4 figures and 9 graphics. Main objective is to demonstrate how progressive lenses help better in the control of progressive myopia than the monofocal ones. Research was done in Italy on two groups of patients (30 each - male and female) aged between 7 and 10 years and monitored for 10 years. Research show that the annual average change of refraction of those who wore progressive lenses are significantly less than those who wore single-vision lenses. Progressive lenses wearers need less to change glasses during the years.
A group of Italian researchers, to which I belong, after 20 years of studies and research has developed a system of evaluation and prescription to control, slow down and in some cases stop the progressive myopia in children and teenagers.
Key words: Myopia, Visual Analysis, Progressive lenses, Monofocal lenses